Третя хвиля мобілізації точно не зачепить студентів

Третя хвиля мобілізації точно не зачепить студентів
Скільки людей у найближчий місяць призвуть служити батьківщині, щоб відправити в зону АТО, в обласному комісаріаті не кажуть. Хоча по місту ширяться чутки про 1500 рекрутів. Цього разу знову є потреба у військових спеціальностях, але більше – в тиловиках. Тож в основному мобілізують чоловіків і жінок зі служб військового забезпечення

Щоб відновити втрати, провести ротацію мобілізованих раніше і сформувати служби забезпечення, проводиться третя часткова мобілізація. Протягом 45 діб військові комісаріати усіх областей мають зібрати із добровольців і резервістів 15 військових частин, а з тиловиків - 44 частини бойового забезпечення.

Такі мобілізаційні плани. Але ще немає розпорядження про кількість потрібних бійців і яких конкретно вони мають бути спеціальностей. Тож кому саме прийдуть повістки з вимогою з'явитися у військкомат, обласний комісар Геннадій Долгашов чітко не каже. Цифр він взагалі уникає, як таких, що є службовою інформацією. Але пояснює – на кожну область пропорційно поділять мобілізаційний план.

Якщо досі мобілізовували в більшості десантників, спецнази та офіцерський і сержантський склад, то цього разу, як каже комісар, повістка може прийти навіть найнижчого рангу військовозобов’язаному – стрільцеві.

- Чекаємо розпорядження, скільки треба людей, в які частини і яких саме спеціальностей. В залежності від цього буде проводитися відбір, - пояснюють систему мобілізації у обласному комісаріаті. - Спочатку будуть набирати людей із добровольців, списки яких складалися під час попередніх мобілізацій. Потім відберуть по базі військкомату людей тих військових спеціальностей, яких не буде вистачати.

Зараз вікову категорію військовозобов’язаних збільшили до 60 років. Офіцерський склад – до 65 років. Але, військові люди кажуть, що будуть набирати чоловіків середнього віку – від 25 до 35 років. Можливо, до 40. Таким завжди надається пріоритет.

- Якщо буде потреба у якійсь дефіцитній військовій спеціальності, тоді підберуть людину такого віку, якого знайдуть, - пояснюють у обласному комісаріаті.

Кого можуть призвати, а кому точно не принесуть повістку в третю чергу часткової мобілізації – дивіться в інфографіці нижче. Обласний комісар Геннадій Долгашов сказав, що не будуть призивати першокурсників вищих навчальних закладів. Але можуть повістку принести іншим юнакам, які ще не служити, але досягли призовного віку.

До речі, президент Петро Порошенко вже підписав Закон, який гарантує: студентів та аспірантів денної форми навчання не призвуть на військову службу під час мобілізації. За добровольцями, які самі захочуть перервати навчання заради армії, будуть зберігати місця навчання. В тому числі, бюджетні.

Та все ж більшість зараз потрібних для армії людей – не вояки, а тиловики. З них мають сформувати аж 44 частини бойового забезпечення. Тилових спеціальностей маса – це медики, водії, автослюсарі, електрики, ремонтники, кухарі, зв’язківці, управлінці, правознавці. Армії зараз потрібні всі ті люди, хто забезпечить матеріальні, транспортні, побутові та інші потреби військ. У військкоматах знов дають „зелене світло” добровольцям.  

Це передостання перед масовою хвиля мобілізації
Сама крайня стадія мобілізаціїї – четверта. Вона настає, коли в державі тривалий час ідуть бойові дії. Тоді до війська записують усіх, хто може тримати зброю в руках. А зараз третя, передостання хвиля мобілізації. Вона стосується всіх, хто не має «білого квитка» – рішення про непридатність до служби в армії. Всі інші, в тому числі жінки та 18-річні хлопці, можуть отримати повістку.

Той, хто отримає таку у найближчий місяць, зобов’язаний з’явитися у вказаний час до військкомату для проходження медкомісії. Далі – буде ряд перевірок, в тому числі перевірка МВС. І якщо все у призовника в порядку зі здоров’ям та головою, він отримає бойову повістку. В ній вже вкажуть, коли з'явитися до військової частини чи на збірний пункт, де боєць пройде навчання перед відправкою на службу.

За неявку у військкомат по повістці під час мобілізації, загрожує адміністративна відповідальність – штраф від 85 до 119 гривень. А Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за ухилення від військової служби. Тут вже йдеться про позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Нагадаємо про втрати батальйону територіальної оборони Вінниччини, який збирав обласний комісаріат. Загинув один військовослужбовець - боєць Бровінський з Могилів-Подільського. Поранених – троє.

Зі всіх підрозділів і структур, що служать на сході, за час АТО загинули 23 мешканці Вінницької області. Таку цифру назвав обласний військовий комісар і сказав, що держава гарантує родині кожного загиблого 609 тисяч гривень.   
 


 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up