На Літніх Олімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро Україна посіла 31 місце

На Олімпіаді українські спортсмени здобули 11 медалей: 2 золотих, 5 срібних і 4 бронзових. Жоден з п’ятірки вінницьких олімпійців не спромігся здобути медалі. Загалом на Іграх Україну представляли 205 спортсменів у 27 видах спорту.

На Літніх Олімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро Україна посіла 31-е місце у загальнокомандному медальному заліку. Золоті медалі країні принесли: — гімнаст Олег Верняєв (паралельні бруси), — каноїст Юрій Чебан (спринт на 200 м). Срібло завоювали: — гімнаст Олег Верняєв (багатоборство), — стрілок з пневматичної гвинтівки Сергій Куліш (на дистанції 10 м), — збірна шаблісток у складі Ольги Харлан, Олени Кравацької Аліни Комащук та Олени Вороніної, — борець греко-римського стилю Жан Беленюк (у категорії до 85 кг) та Павло Тимощенко у сучасному п'ятиборстві. Бронзові нагороди України принесли: — шаблістка Ольга Харлан в індивідуальній першості, — стрибун у висоту Богдан Бондаренко, — веслярі Дмитро Янчук і Тарас Міщук (у змаганнях каное-двійок на 1000 м) , — Ганна Різатдінова в індивідуальному багатоборстві у художній гімнастиці. На жаль, жоден з п’ятірки вінницьких олімпійців не спромігся здобути медалі. Боксери Микола Буценко і Денис Солоненко вилетіли вже в першому колі. Легкоатлетка Олена Яновська не подолала попередній раунд, інша бар’єристка Олена Колесниченко – півфінал. Найближче всіх до медалі, як і передбачалося, була дворазова переможниця Кубків світу з веслування Світлана Ахадова. Але вона, разом з партнерками по байдарці-четвірці, залишилася четвертою.