Доставка газу здорожчає вже з 1 січня

Доставка газу здорожчає вже з 1 січня
  • Зростання ціни. Нові тарифи для 40 облгазів представили для обговорення 1 грудня. Газовики просили підняти тарифи в рази: у кількох областях доставку газу мали збільшити з 1,5-1,7 майже до 9 гривень за куб. Але НКРЕКП зменшив «апетити» облгазів. Скільки платитимуть козятинчани за доставку вже з 1 січня 2022 року?

 

Національна комісія у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) уже приготувала нові тарифи для облгазів. Більшості родин з 1 січня за доставку блакитного палива доведеться платити більше. Козятинчани — не виняток.

 

Яким буде тариф

Відео дня

Раніше ми повідомляли, що облгази підготували свої розрахунки зі збільшення плати за розподіл. Наприклад, у своїх розрахунках «Вінницягаз» вказав, що бажаний тариф для підприємства — 4,41 грн за куб на місяць

При цьому ми пам'ятаємо, що до тарифу потрібно додати 20% ПДВ, отже, для побутового споживача він складе 5,292 грн. Чинний тариф за доставку — 2,016 грн.

НКРЕКП перевірила розрахунки і підготувала власний проект рішення: тариф зросте, але до 1,76 грн. З ПДВ цей показник складатиме 2,112 грн за куб на місяць.

— Рішення ми поки що не приймаємо. Ми схвалюємо для обговорення, — наголосив голова Нацкомісії Валерій Тарасюк.

Якщо рішення схвалять без змін, то вже з 1 січня 2022 року плата за доставку зросте всього на 9 копійок. Як таке зростання вплине на платіжку?

 

Як можуть зрости суми у платіжках за доставку

Порахували, що ми побачимо в платіжках, і порівняли з діючими розцінками.

Для прикладу, візьмемо два житла: однокімнатну квартиру, в якій за попередній газовий рік (з 1 жовтня по 30 вересня) спожили 450 кубів газу, та приватний будинок, де спожили 1800 кубометрів.

Отже, якщо тариф буде на рівні 2,112 грн, то власник квартири заплатить за доставку 450*5,292 = 950 грн за рік, або 79 грн на місяць.

Рахунок власника будинку складе 3 тисячі 801 грн за рік, або 316 грн на місяць.

При нинішньому тарифі, 2,016 грн за куб, власники нашої уявної квартири платять за доставку 907 грн за рік (75 грн на місяць), жителі приватного будинку — 3 тисячі 628 за рік (302 грн на місяць).

Отож, в нашому прикладі, різниця в тарифах складає +4 грн на місяць для квартири та +14 грн для приватного будинку.

 

ПЛАШКОЮ

Що ще може здорожчати у 2022 році

У консенсус-прогнозі Міністерства економіки йдеться, що відбудеться суттєве зростання вартості комунальних послуг для побутового споживача:

Однак уже 8 грудня Мінекономіки вирішило частково спростувати свої невтішні прогнози. Мовляв, це «ці припущення, що насправді можуть не справдитись».

«Наприклад, у жовтні експерти прогнозували, що у 2021 році ціни на гарячу воду та опалення зростуть на 33%, а в реальності фактичне зростання склало лише 1,5%. Оскільки уряд підписав Меморандум з місцевими органами влади, забезпечив продаж газу для населення від НАК «Нафтогаз» за ціною в п’ять разів нижче за ринкову (7,4 грн/м3 замість 35 грн/м3)», — пишуть в пресрелізі.

І також у Мінекономіки нагадали, що офіційний прогноз на 2022 рік — це зростання ціни опалення на рівні 6%, на воду 11%, на електроенергію 0%, на газ 13%. Допустимий коридор ± 3%. Так зазначено у постанові уряду №568, що прийнята в травні 2021-го.

 

Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (3)
  • Богдан Хуторной

    «Слава Украине»

    Просто сказочная страна /( к
  • Читач80

    Так звана доставка газу не входить в нарахування субсидії. Тобто ті, хто потребує дотації на сплату комунпослуг, за так звану доставку платить зі своєї кишені бандюзі фірташу. Ну а що? 73 відсотків придурків багаті. Можуть платити. Тясця їм і їх дебільним матерям.
  • Евгений Моррисон

    Где в договоре прописано что я обязан платить за доставку газа?

keyboard_arrow_up