Ліки від грипу є, ще й безкоштовні на перші 2-3 дні. Перевіримо?

Ліки від грипу є, ще й безкоштовні на перші 2-3 дні. Перевіримо?

Хто платить за тест-смужки для визначення грипу і препарати від грипу у дитячих лікарнях?

Чому вакцин від грипу недостатньо і де шукали вакцини ?

 Вакцинація - це безпечно? Про це та інше журналісти RIA говорили з фахівцями з Департаменту охорони здоров'я

Тетяна Бондаренко, начальник лікувально-профілактичного відділу допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, пояснює ситуацію з наявністю в обласних лікарнях ліків від грипу. – Наша задача хоча би у перші 2-3 дні, коли хворий поступає у лікарню, забезпечити його лікування за бюджетні кошти, - каже пані Тетяна. - Це і розчини для інфузійної терапії, різні противірусні засоби – Таміфлю, Реленза, ремантадин. Що саме закупляти і у якій кількості вирішують головні лікарі. Закуповували усі препарати через систему Prozorro.

Бондар Наталія, головний спеціаліст лікувально-профілактичного відділу допомоги дитячому населенню: Додатково на профілактику і боротьбу з грипом з обласного бюджету були виділені такі кошти:

Дитяча обласна клінічна лікарня – 100 тисяч грн

Дитяча обласна інфекційна лікарня – 70 тисяч грн

Обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова – 200 тисяч грн

За ці гроші було закуплено препарат від грипу Таміфлю, тест-смужки для експрес-діагностики грипу, вакцини проти грипу. Крім того антибіотики, щоб боротися з ускладненнями, та інші препарати. Також було куплено французьку вакцину Ваксигрип для двох будинків дитини – Тульчинського і Вінницького. Дітки провакциновані у листопаді. Щеплені також і медики. Через систему Prozorro усі закупівлі пройшли досить швидко.

 

Як діяти, якщо дитина захворіла ?

За словами Тетяни Бондаренко, спочатку батьки повинні звернутися до сімейного лікаря. Якщо вихідний день і стан дитини поганий, то викликати швидку.

- Або, якщо стан дитини терпить, то після вихідних викликайте сімейного лікаря, - говорить Тетяна. - Обласні лікарні у першу чергу приймають дітей, яких привозить швидка, або за направленням. Коли пацієнт поступає у лікарню, робиться диференційний діагноз, тобто лікар визначає – це грип чи не грип. Якщо грип і лікар вирішує, що необхідний таміфлю, то препарат надається безкоштовно на перші 2-3 дні. Далі ми просимо купувати препарати пацієнтів, тому що наплив хворих великий і потрібно усіх забезпечити.

Наші обласні лікарні задихаються від потоку пацієнтів, які приходять «по самозверненню», - розповідає Тетяна. - Як педіатр я хочу сказати, буває, що батьки налякані і не знають, що робити. У перші 3-5 днів захворювання, якщо стан не важкий, не треба ніяких обстежень, необхідно збивати температуру і пити велику кількість рідини. Але буває госпіталізація необхідна. Нещодавно був такий випадок, коли дитина захворіла на грип, але в неї є ще інша патологія. Такій дитині конче необхідний був препарат таміфлю, але батьки не хотіли госпіталізуватися. І ми умовляли усі разом батьків, щоб госпіталізувати дитину. Так, на жаль, палати не індивідуальні у наших лікарнях, але є такі ситуації, коли краще полежати у лікарні і отримати лікування та бути спокійними щодо відсутності ускладнень.


 

 

Тест-смужки на грип і ліки від грипу безкоштовні…але не для усіх бажаючих Журналіст продемонструвала начальнику відділу папірець із сумою 250 грн, таку собі квитанцію про благодійний внесок. Цей квиточок був виданий саме у дитячій обласній інфекційній лікарні за придбання тест-смужки на грип. При чому медперсонал ні словом не обмовився про благодійність, а просто було оголошено суму 250 грн, яку потрібно сплатити. 

Пані Тетяна пояснює це таким чином.

– Дійсно, якщо ви самостійно вирішили звернутися у лікарню і хочете зробити дитині аналіз на грип, то вам запропонують здійснити благодійний внесок, - каже фахівець. - Так, звичайно, є проблема нерозуміння нашими медичними працівниками правильного і тактовного формулювання прохання про благодійні внески. Повинні були саме запропонувати. Медичний працівник мав сказати, що тест безкоштовний тільки у разі, якщо дитина госпіталізується і буде стаціонарним хворим, тест-системи записуються в історію хвороби. І таміфлю теж буде безкоштовним. Тетяна Бондаренко: На даний час основна маса захворювань - це не грип, а ГРВІ, за цей епідперіод маємо 16 зафіксованих випадків грипу по дитячій інфекційній лікарні, і 10 випадків по дитячій обласній лікарні. В-основному це грип Гонконг (грип А), решта випадків – ГРВІ. 

Вакцини від грипу в аптеках були, українці активно вакцинувалися

Наталія Бондар, головний спеціаліст лікувально-профілактичного відділу допомоги дитячому населенню, коментує ситуацію з вакцинами проти грипу. - У Вінницькій міській аптеці з 1 листопада було біля 1000 доз корейської вакцини від грипу Джисі флю. Хто не хотів щепитися корейською, той чекав на французьку вакцину Ваксигрип. У другій половині листопада вона з’явилася і вінничани дуже активно щепилися, - розповідає спеціаліст. - Усі до однієї дози, які замовила вінницька міська аптека, були використані.

Вакцинувалися за 50 відсотків від ціни за програмою «стоп-грип». Крім того, за повну ціну вакцини від грипу можна було придбати у аптеках «Конекс» і «Техмедсервіс».

На кінець грудня 4 дози вакцини було ще у «Техмедсервісі», більше ніде вакцини уже немає.

Пані Тетяна додає, що за рекомендацією Юнісеф вакцинуватися можна у будь-який момент.

- Зазвичай друга хвиля захворюваності іде в березні, тому добре, якщо ви вакцинувалися навіть у кінці грудня – каже вона. - Інструкція пише і науковці кажуть, що імунітет після вакцинації починає вироблятися через тиждень, через 2 тижні є захист уже в достатній кількості, максимально – через місяць.

У нас тільки починається культура вакцинації

Тетяна Бондаренко каже, що, на жаль, свідомість наших людей ще на невисокому рівні.

- Вони вважають, що можна почати з першого дня одразу пити антибіотик і це їх врятує. Антибіотик не профілактує ускладнення, це вже доведено, - пояснює лікар. - Або інша крайність - є такі дорослі, які не хочуть лікуватися, переносять хворобу «на ногах» і заражають інших.

Спеціалісти пояснили, що стосується вакцин від грипу, то виробники завжди виготовляють їх певну кількість. - У них дуже короткий термін придатності. Країни замовляють вакцини заздалегідь, - говорить Тетяна Бондаренко. - Вакцину купують за «задекларованою ціною» і стільки, скільки було куплено у минулому році. Якщо Британія замовляє 5 млн доз і виробник знає, що їх куплять, а Україна минулого року купила 500 тисяч доз, то стільки виробник і виготовить. - Все це дуже пов’язане з попитом. Не було в Україні попиту на вакцини, - додає пані Наталія

Як розповідають фахівці з департаменту охорони здоров’я, у нас був довгий антивакцинальний період, коли казали, що «щеплення – це погано і жахливо». - Зараз уже почалася культура вакцинації, - додає Тетяна. - Але вакцини проти грипу на початку купили досить мало, орієнтуючись на минулі роки. Коли ми почали «кіпішувати» і хотіли закупити додаткові дози, то їх не було, де придбати, - каже вона. - Маємо надію, що завдяки інтернету, фейсбуку, особистим спілкуванням лікарів, створенню громадських об’єднань, таких як «Батьки за вакцинацію» продовжиться вакцинальна кампанія. І у наступні роки щеплення від грипу буде зробити набагато легше.

Свого часу антивакцинатори «підняли голови», відбувалась інформаційна кампанія проти щеплення, яка наробила багато шкоди не тільки в Україні, але і у Європі. Але, як виявляється, тут були замішані інтереси різних фарм-компаній. Добре, що зараз батьки починають розуміти важливість вакцинації (обов’язкової вакцинації за національним календарем – авт.) та вчаться отримувати інформацію.

Катерина Коваленко

Сьогодні у Козятині Сьогодні у Козятині
Синопитики попереджають про похолодання та шторми: «Вторгнеться арктичне повітря» Синопитики попереджають про похолодання та шторми: «Вторгнеться арктичне повітря»
Хто може стати новими почесними громадянами Козятина Хто може стати новими почесними громадянами Козятина Історія Юрія Полішвайка. Чому чоловік після смерті дружини опинився надворі? Історія Юрія Полішвайка. Чому чоловік після смерті дружини опинився надворі? Сьогодні в місті очікується гроза Сьогодні в місті очікується гроза Смертельна ДТП під Козятином: зіткнулися іномарка та рейсовий автобус Смертельна ДТП під Козятином: зіткнулися іномарка та рейсовий автобус
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up