Спецтема: карантин

Про ціни на козятинських базарах і чому насіння гороху «золоте»

Про ціни на козятинських базарах і чому насіння гороху «золоте»

В останній день квітня в місті Козятині відкрилися продовольчі ринки. Які  зміни відбулися в мережі роздрібної торгівлі, які товари додали в ціні, які подешевшали розбиралися наші журналісти. 

В цілому ціни на ринку залишилися такими ж, як і до закриття. Вітамінні продукти або ще як модно говорити продукти борщового набору, подорожчали ще до закриття ринків. Вже немає куди підіймати – кажуть люди. Лимони 90, картопля 16,  цибуля 20, цукор майже 15, гречка майже 40, свинина 110, яловиччина 100 гривень, все це ціна за кілограм. 

Залишилась такою ж ціна на молочну продукцію. Півторашка молока 20 гривень, кілограм  коров’ячого жирного сиру 70 гривень, сметана з сепаратора 60 гривень півлітра. По літрі сметани мало хто купує. І жінки наші мудрі кажуть, що в літровій банці сметани менше ніж у двох півлітрових. Весь секрет криється як в самих банках, так і в щедрості продавчинь.    

Наш земляк Віктор Семенович переконаний, що ціни скоріше впадуть, ніж ще щось подорожчає. 

– Трохи розв’язали руки малому та середньому бізнесу. Постачальники мають змогу реалізовувати свою продукцію не тільки в супермаркетах. Подешевшала вартість пального. Кафе, ресторани закриті на карантин і я не думаю, що самі люди будуть нагнітати ажіотажний попит на продукти харчування і товари першої необхідності. – каже чоловік. –  Я впевнений, де у кого крупи, які скупили при запас, допоможе міль з’їсти. 

В кінці квітня чи на початку травня, люди в кого є земельні ділянки, купують розсаду.  Чи то ще сонечко по справжньому не пригріло, чи з якоїсь іншої причини, але в день нашого візиту на «Хлібодарі» продавали тільки квіти і розсаду капусти. Базарний пучок, в якому як правило завжди більше десятка капустин, продавали по 20 гривень. Така ціна першої розсади вже третій рік поспіль. 

До речі овочеводи кажуть, що в посадці капусти є золоте правило: її треба висаджувати в грунт тільки в пасмурну погоду. А щоб капуста не гнила, треба в лунку кинути одну частину попелу дерева і чотири частини перегною, налити води і рослину посадити в ту «кашу». 

 Коли ми були на місці, де до карантину продавали зерно, зустріли чоловіка, який купував насіння гороху.

– Руслана немає, а в магазині горох 10 гривен за 30 грам в пакеті. В Руслана кілограм гороху коштував 8 гривен. Щоб купити в магазині, треба викинути 300 гривень за кілограм. Виходить, що мені буде простіше купити гороху, коли він виросте в людей, – ніяк не міг заспокоїтись магазинними цінами на насіння гороху чоловік . 

Ми перевірили дану інформацію. Знайшли три точки з різною ціною. Пакет гороху 100 грамів за 13 гривень, пакет 100 грамів ціна 20 гривень і пакет 30 грамів ціна 10 гривень. В магазині, де ціна 30 грамового пакета коштувала 10 гривень, ми запитали продавчині чому таке дороге насіння гороху. 

– Так це польське насіння, –  відповіла вона. 

Так і хочеться сказати: яке б не було посаджене насіння, з нього виросте тільки горох  

Читайте також:
Козятин у фото: сміття біля цвинтаря, котик Рудик та кронування дерев
Відкриття продовольчих ринків козятинчани сприйняли як кінець карантину
Козятин переходить на трьох контейнерне сортування відходів
 

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up