Ринок праці України в сучасних умовах. Яку роботу можна знайти в тилу? (Новини компанії)

Ринок праці України в сучасних умовах. Яку роботу можна знайти в тилу? (Новини компанії)

З початком військової агресії РФ проти України деякі підприємства перекваліфікувалися під військові потреби, а роботодавці почали шукати персонал поряд з офісом чи виробничими потужностями.

Повномасштабне вторгнення РФ, що розпочалося 24 лютого, позбавило роботи більше половини (53%) українців.

Про це свідчать дані загальнонаціонального опитування "Адаптація українців до умов війни", проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

За даними опитування, 22% населення продовжують працювати у звичайному режимі, 21% – віддалено чи частково, лише 2% – знайшли собі нову роботу.

Де в Україні потрібні робочі руки

Експерти ринку праці ситуацію в промисловості порівнюють з ремонтом.

"І вже шпалери обдерли, і паркет зняли, і вікна підколупали — і думаємо, що робити далі" — заявила Татьяна Пашкіна (HR-эксперт)

За її словами, раніше вакансії на сайтах з працевлаштування були "суто бізнесовими" плюс трохи у сфері благодійності та у держсекторі. Тепер більша частина вакансій — волонтерська робота, допомога "всім і вся", а бізнесових вакансій залишилося мало.

Згідно з її спостереженнями, вакансії у Львові пропонують знову багато промислових підприємств, які після перерви з початком війни (декілька тижнів) розпочали роботу. Дане твердження справедливе і стосовно роздрібної торгівлі, наприклад, промислової та фармацевтичної. Деякі підприємства перекваліфікувалися та працюють "на перемогу", зокрема швейні цехи випускають військову форму тощо.

Навіть у рамках однієї компанії ситуація може бути кардинально різною, наприклад, магазин мережі у Львові працює, а у Харкові – розбомблений, у Чернігові співробітники, може, й вийшли б на роботу, але це небезпечно для життя.

Де шукати роботу

І вимушені внутрішні переселенці, і біженці, які виїхали до інших країн, можуть мати справу з проблемою працевлаштування. Ті, хто переїхав до більш спокійних регіонів країни, мають розуміти, що найбільше роботи у мирний час було у великих містах – Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів. Але зараз роботи скрізь менше. Люди стикатимуться з високою конкуренцією, оскільки на ці ж позиції претендують місцеві жителі.

Тим, хто виїхав за кордон, теж треба буде виявити активність для того, щоб працевлаштуватися. По-перше, потрібно отримати право на роботу, оформивши необхідний статус (або біженця, або temporary protected status (статус тимчасового захисту)). Оформлення цих документів може тривати певний час.

По-друге, за кордоном найлегше влаштуватися на позиції робітничих професій. У дефіциті:

Хто і скільки може заробити в Україні

Найбільше вакансій у роздрібній торгівлі (42%), а також у сфері перевезень, логістики, складів та зовнішньоекономічної діяльності (8% від загальної кількості). Є також пропозиції у сфері інформаційних технологій (7%), у нафтогазовій (6%), металургійній та металообробній індустріях (5%). Середня заробітна плата всіх відкритих на сьогодні вакансій складає 20 тис. грн.

18:24 Прогноз погоди на вікенд 28-29 січня. Яку погоду чекати козятинчанам? play_circle_filled photo_camera 17:31 Небезпека пожеж взимку: прості поради, які рятують життя та майно photo_camera 16:20 Чотири козятинці пережили Голокост та пройшли фашистські концтабори photo_camera 15:08 На площі Героїв Майдану підняли олімпійський прапор play_circle_filled photo_camera Від читача 11:58 Онлайн-презентація«Як відкрити продовольчий банк у своєму місті» 14:01 Історія колишньої ув'язненої Освенцима Олександра Грушко з Козятина photo_camera 12:41 Видурювали гроші з військових та їх родичів: зеки з колонії організували шахрайську схему play_circle_filled photo_camera 11:37 Як комунальники наводять лад на території громади. ФОТО photo_camera 10:49 Перукарню «Каприз» в ніч на 27 січня розтрощили. Забрали все навіть з туалету photo_camera 10:22 Сьогодні — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту play_circle_filled 10:03 За умови стабільності: як 27 січня вимикають світло на Вінниччині 09:40 Парк, площа і стадіон — що хочуть там зробити
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up