Що робити у разі невиплати зарплати

Що робити у разі невиплати зарплати

За невиплату заробітної плати роботодавець несе не тільки адміністративну, але і кримінальну відповідальність.

Про це заявила заступник міністра юстиції Світлана Глущенко. При відмові виплатити заробітну плату або інші виплати працівник може звернутися до прокуратури із заявою про невиплату заробітної плати та притягнення винних осіб до відповідальності.

Перш за все, кожна людина може отримати безкоштовну юридичну консультацію у Бюро правової допомоги (БПД), які є у всіх районах та містах обласного значення по всій Україні. Окрім того, як зазначила заступник міністра, працівнику необхідно звернутися до роботодавця із заявою про виплату заробітної плати та про компенсування втрати її частин, у зв'язку з порушенням термінів її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги.

У разі наявності комісії щодо трудових спорів, потрібно звернутися туди із заявою. Посвідчення комісії, видане на підставі її рішення, є виконавчим документом. У разі незгоди з рішенням комісії його можна оскаржувати в суді.

Відео дня

За подання позовів про стягнення заробітної плати позивач не сплачує судовий збір. Ще одним кроком є подання скарги до місцевих управлінь охорони праці, до райдержадміністрацій, управлінь пенсійного фонду та соціального захисту населення.

Міністерством юстиції України створено антирейтинг підприємств-роботодавців, відповідно до якого з 1 квітня 2018 року розпочнеться стягнення заборгованості заробітної плати на користь працівників.  

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up