Тарифи могли бути ще більшими

Тарифи могли бути ще більшими

До редакції газети “RIA-Козятин” звернулась пенсіонерка, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг.

Просила розібратися, чому не може встигнути зі своїм гаманцем за стрибками цін. Жінка за станом здоров’я, маючи більше 25 років педстажу, пішла на пенсію за вислугою. Отримувала майже на рівні прожиткового мінімуму. І жити намагалась по мінімуму, ледве задовольняючись необхідним. Надбавка до пенсії вчительці, нещодавно “подарована” державою, становила трохи більше 90 гривень, але на даний час рівень її існування далекий від встановленого урядом.

Порівнявши квитанції за кінець 2017- початок 2018 (облік усім своїм платежам жінка веде дуже ретельно), пенсіонерка пересвідчилася в тому, що при однакових обсягах споживання і навіть за наявності субсидії, платежі за кілька останніх місяців збільшилися більше, ніж на 100 гривень. Як відомо, питання “Хто винен?” і “Що робити?” є риторичними.

За умов недолугої державної політики — а це і так звана “пенсійна реформа”, і різні “перли” ціноутворення — важко чогось казково доброго очікувати на місцях. Комунальники змушені були підняти тарифи, хоча цей крок не вирішував повністю і їхніх проблем.

— Старі тарифи діяли ще з липня 2012 року і до листопада 2017, — зазначив директор КП “Відродження” Борис Бонюк. — Відшкодування в цей період надходили з міської ради. І хоча, як відомо, показник інфляції в країні маємо 3,5, тарифи на утримання будинків та прибудинкової території збільшили у 2,5 рази. Стовідсоткової оплати, на жаль, нема, тому покращити стан техніки чи розв’язати нагальні питання одразу не можемо.

То ж доведеться пенсіонерці, як і багатьом тисячам співвітчизників, вкладатися в рамки дозволених державою можливостей, враховуючи все зростаючі її вимоги. Тому мусить сплатити, наприклад, за вивіз сміття у серпні-вересні минулого року двічі: і КП “Відродження”, і “Чистому місту”. Можливо, дрібниці, але і кілька гривень для жінки є суттєвими. Сплачує вона і за велику кількість води (адже такий тариф), яку практично не використовує, бо працює лише один кран, а лічильника встановити фінансово неспроможна. Допомоги чекати немає звідки. Як писали класики: “Спасение утопающих — дело рук самих утопающих”.       

  

  

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up