Яким вчителям Козятинської ОТГ даватимуть доплату до зарплати

Яким вчителям Козятинської ОТГ даватимуть доплату до зарплати
  • У Козятинській громаді вирішили стимулювати матеріальним заохоченням педагогічних працівників.
  • Відповідну програму під назвою «Підтримка молодих педагогів» прийняла міська рада.
  • На кого вона розрахована і які виплати передбачені?

Педагогам, які влаштувалися у школи Козятинської ОТГ вперше, будуть надавати одноразову матеріальну допомогу і щомісячну надбавку до зарплати. Так само надбавку до зарплати даватимуть вчителям, які працюють у школах громади від 1 до 3 років. Це передбачено «Програмою підтримки молодих педагогів», яку міська рада прийняла на сесії у вересні.

Як зазначено у документі, кадровий потенціал освітньої галузі міста поступово старіє, позаяк більше 10 % від загальної кількості вчителів уже пенсійного віку. Натомість молоді педагоги, які влаштовуються на роботу, не завжди залишаються працювати. Серед основних причин — відсутність житла і низька зарплата.

Розмір заробітної плати вчителів залежить від кваліфікаційної категорії та вислуги років. Це прописано у законі «Про освіту». Тобто, чим довше ти працюєш і чим вищу категорію маєш, тим більше будеш отримувати грошей за свою роботу. Наприклад, вчителі, які працюють більше 3 років, отримують додатково 10 % до окладу, а ті, хто на педагогічній ниві понад два десятки років, мають +30 % до окладу. Тож зрозуміло, що вчитель, який щойно прийшов з університету на роботу, має найнижчий рівень кваліфікації і отримує значно меншу заробітну плату, ніж колега, який пропрацював хоча б три роки.

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

keyboard_arrow_up