З Нового року дорожчає вода

З Нового року дорожчає вода
 • Неочікуваний «подарунок» зробила козятинчанам «Укрзалізниця».
 • Від 1 січня 2021 року введуть новий тариф на воду.
 • Деталі у нашому матеріалі.

Сьогодні соціальні мережі «порвала» новина про подорожчання води. Козятинчанин Василь Мандзюк написав в одній з груп у Фейсбук допис такого змісту:

«Мені здається, чи я один побачив цю інформацію біля під’їзду. Якщо ще хтось бачив, відгукніться, що будемо далі робити з цим халявним «Боржомі», яке тече з крана?»

До свого допису чоловік додав фотографію оголошення від Київського територіального управління філії БМЕС «Укрзалізниця», де йдеться про те, що з 1 січня 2021 року один куб води коштуватиме вже 46,8 гривень.

У оголошенні вказано, що тарифи КТУ вводить на виконання постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, так званої НКРЕКП. Ми вирішили перевірити, чи дійсно є така постанова. Для цього зайшли на сайт Нацрегулятора. Як виявилося, постанова така справді існує, щоправда, в оголошенні, яке КТУ повісило при вході в під’їзд, не збігається дата, коли її прийняли.

Відповідно до тексту цієї постанови, для «Укрзалізниці» встановлюються такі тарифи для споживачів:

на водопостачання — 23,10 гривень за 1 кубічний метр;

на водовідведення — 15,96 гривень за 1 кубічний метр.

Це без врахування податку на додану вартість. Додайте сюди ще й ПДВ у розмірі 20 % і отримаєте саме ту суму, про яку йшлося у повідомленні Київського територіального управління, а саме 46,8 гривень.

У постанові вказано, що тариф діятиме з 1 січня 2021 року. Тож у Новому році вода подорожчає на 5 гривень.

Наш тариф один із найдорожчих в Україні. Більше нас платитимуть хіба що у Запоріжжі. Адже для Запорізького облводоканалу тією ж постановою встановили тариф 66,5 гривень за 1 кубометр. Там надто дорого коштує водовідведення — 40 гривень 82 копійки.

А от для «Вінницяводоканал», навпаки, встановили значно менший за наш тариф. Там кубометр води коштуватиме 23,60 гривень. І навіть у столиці споживачі платитимуть за воду менше нас — 25 гривень 38 копійок.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (22)
 • Svitlana Sergievna

  😡
 • Valentina Shaidovska

  У нашому місті найдорожча вода в Україні бо ми ж золотодобувачі. Задовбали із своїми цінами. Вода як була погана  так і залишилась.  А чому не реагує міська влада на підняття цін,чи їм однаково?
 • Alexs Tkachuk

  Будуть піднімати ціни, поки люди будуть мовчати.
 • Людмила Глазюк

  Вода буде дороща золота бо її немає у мене  сухе дно у кодязі біда радійте  тим що е
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up