Громада Збаража відбила рейдерську атаку

Громада Збаража відбила рейдерську атаку

Крадії лісу його хотіли захопити, прикриваючись поліцією

Що найбільш дивне для громади, що козятинська поліція 29 березня, озброєна автоматами, з’явилась у Збаражському лісі. За словами голови села Людмили Лавренюк, її намагались залякати та забезпечити можливість рейдерам здійснити викрадення ділової деревини берези.

Крадіжка не вдалась лише тому, що навіть під охороною озброєної поліції, найняті рейдерами робітники, “включили задню” і втекли з місця злочину. Вони зрозуміли, що проти них готове повстати все село та вчинити самосуд. Після цього зникла поліція. Покластися на правоохоронців було марною втратою часу.

Селяни звернулись до редакції газети “RIA-Козятин” та добровольчого руху ОУН, ВПК “Айдар” з метою придати цьому максимального публічного розголосу на всю Україну і отримати допомогу.

Оскільки рейдери зникли, викликали поліцію за номером “102”.  Жах, але оператор відмовився фіксувати виклик, заявивши, що не поїдуть на місце події.

Зателефонували на “номер довіри в Київ”, отримали результат. Приїхав наряд, який  відмовився провести огляд місця події та прийняти заяву про злочин. Дійсно, що служба “102” та поліція України живе поза межами правового поля, або “по понятіям” що наближене до державного озброєного угрупування? Тепер треба задумуватись, чи варто звертатися в поліцію, бо не відомо, хто приїде. Що характерно, вони будуть в спеціальній формі поліції з посвідченнями, зброєю, а от, як себе поведуть, знає тільки Бог. Я не думаю, що рядовий хоче бути бандитом, але точно знаю — керівник визначає, ким бути: поліцейським чи бандитом. А це вже інша вертикаль і залежить від чийогось наповнення кишені грошима, що ніяк не обліковуються.

Виходить, що зубожілий з мізерною оплатою міліціонер-поліцай вдягає форму, як поліцейський, отримав команду і вже бандит у формі? Цілий день на грані фолу: поселитись в тюрмі, чи ні. І що найтрагічніше, він це робить безкорисно, тобто безоплатно, з ризиком загриміти, з муками сумління. У нинішніх реаліях поліцейський не може мати законної позиції, припинити дії, написати рапорт та звільнитись.

Безумовно, природа відновиться при такій громаді, як в селі Збараж. А поліцейські ніколи не “відмажуться”, тому що цей маховик набирає оберти не в кращу сторону. Ось чому на сході більшість поліцейських стали зрадниками і не здатними протистояти ворогу.

Наша відеокамера зафіксувала масштабність викрадення лісу, що завдало екології значних збитків. Сам ліс — це схил в степовій зоні площею всього до 15 гектарів. Висаджений та доглянутий селянами. Використвувався як зелена зона відпочинку, збору грибів ягід та прогулянок дітей. Іншого лісу біля села не існує.

Селяни організували цілодобову охорону лісу. Надіються на підтримку депутатів районної ради, обласної та ВР України, з метою змусити керівництво поліції діяти згідно з законом. Як мінімум, прийняти заяву, оглянути місце пригоди.

Велике значення для громади села має підтримка місцевих юристів, громадських та партійних осередків, інтелігенції. Контактний телефон сільського голови с.Збараж Козятинського району Вінницької області (04342)-303-42) - Людмила Лавренюк.

Осередок Добровольчого руху ОУН, ВПК “Айдар”, партійний осередок “Громадянської позиції” закликає до мирної політичної акції протесту на вулиці Пилипа Орлика, де розташований офіс “Агролісу”. Створений штаб, до якого можуть долучитись ті, хто на ділі готовий боронити рідний край, природу від свавілля комунального підприємства “Агроліс”. У нас є чіткий план дій, який співпадає з інтересами громад, Конституції України, Кримінального кодексу та правом власності. Мета: вилучення із злочинного користування лісонасаджень, яке вони здобули завідомо злочинним шляхом. Пограбувавши громади, привласнивши собі безкоштовно високоліквідний товар. У разі відмови повертати ліс, змусити підприємство викупити його, уплативши кошти на рахунки громад. Контактний телефон 068)-080-17-63.

Акція в часі довготривала — до досягнення мети та повернення майна громаді.

0
0
0
0
Популярне у Козятині Популярне у Козятині
«Думали, що це хвороба наркоманів і проституток». Вінничанин привіз із заробіток ВІЛ «Думали, що це хвороба наркоманів і проституток». Вінничанин привіз із заробіток ВІЛ
Релігія є предметом поклоніння, бідніх щоб не вбивати багатших Релігія є предметом поклоніння, бідніх щоб не вбивати багатших Спорт на честь  30-річчя виводу військ з Афганістану Спорт на честь 30-річчя виводу військ з Афганістану Митецьке юнацство Козятина. Замовкне  молодь-зникне нація,за що ж ми воюємо ? Митецьке юнацство Козятина. Замовкне молодь-зникне нація,за що ж ми воюємо ? У Вінниці планують придбати 128 світлофорів за півтора мільйони, а в Козятині не має жодного У Вінниці планують придбати 128 світлофорів за півтора мільйони, а в Козятині не має жодного
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

10:24 "НЕБЕСНА СОТНЯ – АНГЕЛИ, ЯКІ ТРИМАЮТЬ УКРАЇНСЬКЕ НЕБО": ПАМ'ЯТЬ ЗАГИБЛИХ НА МАЙДАНІ ВШАНУВАЛИ АКЦІЄЮ 09:39 Сунуть снігопади та морози: синоптики попередили про раптове погіршення погоди 08:34 Куди жалітися на поліцейського чи прокурора? Зібрали всі адреси та телефони для скарг 18:34 «Муніципальна няня»: деталі, умови та розмір виплат Від читача 08:34 Допоможіть,хто може! 15:25 У Вінниці планують придбати 128 світлофорів за півтора мільйони, а в Козятині не має жодного 15:22 Релігія є предметом поклоніння, бідніх щоб не вбивати багатших 14:39 Спорт на честь 30-річчя виводу військ з Афганістану 13:50 Митецьке юнацство Козятина. Замовкне молодь-зникне нація,за що ж ми воюємо ? 13:07 За 7 днів — 6 малюків 12:47 15 пронизливих цитат Ліни Костенко, наповнених мудрістю та силою 11:32 «Думали, що це хвороба наркоманів і проституток». Вінничанин привіз із заробіток ВІЛ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up