Не 9, а 8 років ув’язнення: подробиці справи вбивства у Глухівцях

Не 9, а 8 років ув’язнення: подробиці справи вбивства у Глухівцях
  • На початку жовтня 2021 року у Глухівцях трапилося моторошне вбивство. Жорстоко вбили місцеву мешканку Надію.
  • Шістдесят вісім — саме стільки ножових поранень було на тілі жінки відповідно до висновків судово-медичної експертизи.
  • І підозрювали у скоєному її 16-річну доньку.

Як відомо з матеріалів судової справи, між дівчиною та матір’ю зчинилася суперечка. Під час сварки матір запропонувала дочці зняти верхній одяг та йти лягати спати, однак дівчина відмовилася це робити. Тоді жінка взяла кухонний ніж, почала розрізати на дочці верхній одяг, сказала, що здасть її до психіатричної лікарні і стала ображати. В той момент, коли матір замахнулася ножем, донька вихопила з її рук ніж і вдарила ним в живіт, від чого жінка впала на підлогу. Куди била після цього — дівчина не пам’ятає. Зупинилася лише після того, коли зрозуміла, що мати померла. 

Повантаживши тіло на тачку, школярка вивезла його на подвір’я сусіднього будинку і викинула в колодязну яму. Тоді повернулася додому, вимила кухню від крові, а закривавлені речі та ніж поклала до пакетів і винесла з хати. Молодшим сестрам вранці сказала, що гадки не має, де матір.

Бабусі, яка проживає по сусідству, молодші діти розповіли, що до школи їх збирала старша сестра, тому що мама, за словами дівчини, була зайнята. Того дня Надія саме мала їхати до Бердичева у справах. На телефонні дзвінки вона не відповідала, тож бабуся запитала 16-річну онучку, чи вона раптом не знає, де матір так довго затримується. На що дівчина відповіла, що мама напевно зайшла до куми, яка мешкає в Бердичеві. Однак увечері кума зателефонувала до бабусі дівчат і розповіла, що Надія до неї того дня не те що не заходила, а навіть не дзвонила, й попросила перевірити погріб та гараж. У підсобних приміщеннях Надії не було. Жінка вирішила — якщо невістка до ранку не з’явиться, звернеться у поліцію. Ранок настав, а Надія не дала про себе знати. Тож жінка зателефонувала на 102.

Спочатку правоохоронці не знайшли нічого. Запитали 16-річну дівчину, де перебуває її матір. Донька сказала, що нічого не знає. І лише за допомогою службового собаки вдалося виявити тіло Надії.

Молодші доньки вбитої жінки повідомили суду, що у старшої сестри зіпсувалися стосунки з матір’ю після того, як вона знайшла її щоденник. У ньому були записи, де дівчина розмірковувала про вбивство матері.

За висновком судово-психіатричного експерта, 16-річна школярка має шизотиповий розлад особистості і в той період, коли вчинила вбивство, не могла повною мірою усвідомлювати та керувати своїми діями, однак не перебувала у стані фізіологічного афекту. Після затримання дівчина певний час перебувала у психіатричній лікарні і в своїх поясненнях працівникам медустанови казала, що «після вбивства матері відчула внутрішнє полегшення, оскільки позбулася людини, до якої відчувала фатальну ненависть, та звільнилася від посиленого контролю деспота, стала вільною і здобула нарешті бажану свободу», «шкодує, що вбила людину, але не шкодує, що вбила матір», «не шкодує за власний вчинок і не обтяжена докорами сумління, на могилу матері ніколи не піде».

Прокурор просив засудити дівчину до одинадцяти років позбавлення волі, втім Калинівський районний суд призначив покарання у вигляді дев’яти років позбавлення волі відповідно до частини першої статті 115 Кримінального кодексу України (Умисне вбивство).

У вівторок, 21 березня, Вінницький апеляційний суд змінив вирок суду першої інстанції в частині призначеного покарання. Термін ув’язнення зменшили до восьми років.

 

Читайте також:

Глухівчанин ховав у шафі автомат Калашникова та майже півтори сотні набоїв до нього

У Козятині затримали любителя дармового елітного алкоголю

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Моя Европа

    Ну а те шо ця недоматір різала на ній речі то фігня? Невідомо, шг вона з нею робила все життя, шо так довела дитину, шо виростила то і отримала :) наші люди думають шо можна рожати по 20 дітей і забивати хуй а дитину взагалі в психушку , яка нах тюрбма, якщо вона хвора психічно

keyboard_arrow_up