«Обзивали сепаратистом, бандерівцем та постійно згадували 1939-ий рік», - волинянин про польську тюрму

Волинянин провів 93 дні у польській тюрмі за перевезення чужих цигарок. Пригадує, що не завжди було добре, а часом взагалі - пекло

 

 

«Обзивали сепаратистом, бандерівцем та постійно згадували 1939-ий рік», - волинянин про польську тюрму


"У 2014 році Роман перетинав кордон через пункт пропуску «Ягодин». Їхав на підсадку. До нього підійшла жінка і запропонувала підзаробити: сісти за кермо її автомобіля. Він погодився", -
пише Район.Любомль з посиланням на газету "Новий погляд+".

Волинянин розповідає, як на польській митниці в машині знайшли два ящики сигарет. Хоча власниця авто «божилася», що нічого не везе. Штраф виписали на нього, так як він за кермом. Через півтора року прийшов вирок суду - штраф у 9400 злотих. Оплачувати не було змоги, тому обрав тюрму.

За словами Романа, спочатку довелося сидіти «на замку» (як українське СІЗО) у Замості. Він пробув там півтора місяця. Потім відправили на 4-5 днів у Грубешов. Там на чоловіка чекало пекло.

«Одного разу завели в камеру, а там вже сиділо двоє охоронців і офіцер. Обзивали сепаратистом, бандерівцем та постійно згадували 1939-ий рік. Побили так, що по стінах йшов до «целі» (камери). Для того, аби викликали лікаря, змушений був порізати вени», − розповідає він.

Раніше чоловік працював прикордонником, зараз − на пенсії. Причиною побиття було те, що ніби теща польського офіцера колись їхала в Україну і на кордоні її оштрафували. От зять і вирішив таким чином помститися людині, зовсім до цього не причетній.

Потім на 5 днів перевели знову у Замость. Там він написав листа у прокуратуру. Через два тижні прийшла відповідь, що його перенаправили у Грубешов, так як це сталося там. Приїхав представник із цього міста, але довести нічого не вдалося.

«Годували добре і смачно, але мало. Наприклад, давали «росул» із м’ясом, макарони, котлети з ячною крупою. Краща їжа була на Паску. Якось хотів посповідатися, запросили ксьондза, але він не прийшов. Прийшлося мені там святкувати і день народження. Вітали «сокамерники» гучним: «Многая лєта».

Підйом у тюрмі був о 6:30 (за українським часом). Одразу перевірка. Сніданок. О 14.30 − обід (подавали перше, друге та багато хліба). Потім тиха година. Обов’язковою була тригодинна прогулянка щодня, зранку або після обіду. Щопонеділка три години дозволяли грати у волейбол. Два рази в тиждень ходити у лазню. Також три рази в день включали гарячу воду для миття посуду.

"У камері було 8 ліжок. Постійно ведеться відеоспостереження. Мобільних телефонів ні в кого з ув’язнених немає. Була в мене з собою машинка, щоб стригтися, то підзаробляв трохи перукарем. За ті гроші міг подзвонити додому. Але рідним не казав, що у тюрмі, не хотів, щоб хвилювалися", - каже чоловік.

Роман відсидів 93 дні. 

"Як виходив, то дали 100 злотих на дорогу. Але, перебуваючи там, вкотре переконався, що ніколи не вір поляку", - підсумовує чоловік.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up