Шахраї придумали нову схему обману у фейсбуці. Правила кібербезпеки

Шахраї придумали нову схему обману у фейсбуці. Правила кібербезпеки

У соцмережах активізувалися шахраї, які виманюють дані платіжних карток. Про нову схему та як на неї не потрапити, розповіли у Держспецзв'язку.

Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, попереджає про онлайн-шахрайство з використанням тематики «грошової компенсації».

— У соціальній мережі Facebook виявлено низку шахрайських сторінок, що містять посилання на так званий «Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Грошових Коштів», — зазначають у Держспецзв'язку. — На згаданому ресурсі пропонують надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж. У разі виконання зазначених вимог дані платіжної картки буде скомпрометовано.

Шахрайська активність має систематичний характер і відстежується за ідентифікатором UAC-0100.

Правила фінансової та кібергігієни:

  • Ніколи не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах. Налаштуйте контроль руху коштів: підключіть SMS-інформування, установіть ліміти на операції.
  • Якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському вебсайті — негайно заблокуйте картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначено на звороті картки) або через інтернет-банкінг.
  • Використовуйте надійні паролі, двофакторну автентифікацію, антивірусні програми та дотримуйтеся інших порад із кібербезпеки.

Читайте також:

Поліцейські викрили злочинну групу телефонних шахраїв. Серед спільниць — 42-річна козятинчанка

«Уламкові поранення тіла, в реанімації». Шахраї використовують ім'я Діани Цимбарович

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

keyboard_arrow_up