День святого Валентина вважається святом кохання та романтики, проте його походження здавна оповите різними таємницями та легендами.
День святого Валентина (Валентинів день) або День всіх закоханих у багатьох країнах світу відзначається 14 лютого. Це свято католицького походження, який названий іменем одного з двох ранньохристиянських мучеників з ім'ям Валентин. Разом з тим, згідно з однією з гіпотез, День всіх закоханих може мати язичницькі корені. Деякі вірять, що він походить від фестивалю еротизму, який називався Lupercalia на честь богині кохання Juno Februata і відзначався щорічно 15 лютого. Хоча багато хто з істориків спростовують цей зв'язок.
За легендою, історія свята бере свій початок у Стародавньому Римі з 269 року, коли Імператор Клавдій II заборонив молодим чоловікам одружуватися, щоб жінки не заважали забирати їх в армію. У зв'язку з цим молоді люди вінчалися таємно. А допомагав їм у цій справі місцевий лікар і проповідник християнства святий Валентин. Він був справжнім романтиком: найбільше йому подобалося мирити людей, допомагати писати любовні листи та на прохання легіонерів дарувати квіти їхнім коханим.
Але тривало це не довго, бо до імператора дійшли чутки про таємні вінчання, і Валентина кинули до в'язниці. Проповіднику оголосили, що його стратять вже на наступний день. Його останнім бажанням стало прохання передати любовного листа коханій дівчині.
Через два століття католицька церква канонізувала Валентина. А у 496 році Римський Папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.
Активно святкувати День святого Валентина в різних країнах світу почали лише в XIX столітті. Щороку 14 лютого закохані дарують одне одному «валентинки», влаштовують романтичні побачення, освідчуються та одружуються.
Читайте також:
Як у школі № 9 відзначали День Святого Валентина
День Святого Валентина: що подарувати коханій чи коханому?
Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram, Instagram та Viber.
№ 12 від 15 березня 2023
Читати номер