Добрий Хелловін

Нещодавно небувалого  розголосу набуло свято Хелловін, яке прийшло до нас з західної Європи.

Добрий Хелловін

Громадська організація «Рідне місто» минулого тижня влаштувала тематичну вечірку, присвячену цьому святу. Близько 20 дітей відвідали наш захід. Найсміливіші прийшли в костюмах відьом та Дракули. Метою свята було донести дітям, що можна по-доброму зустрічати його. Учасники дійства вирізали Джека-ліхтаря, розмальовували повітряні кульки різними обличчями на тематику Хелловіна. Найцікавішим заняттям для дітей виявилося виготовлення виробів з паперу. Це були маски для обличчя, коти та сови на паличках тощо. Діти грали в ігри англійською мовою та вивчали лексику до теми Хелловіна. Звичайно ж, не залишилися без цукерок, які вони отримували за гарні знання та вміння.

Варто відвідати

Рок-опера "Ісус Христос - суперзірка"

Віталій КРЕДЕНЦЕР

Батьківщиною Хелловіна вважається територія сучасної Англії, Ірландії та Північної Франції. Саме там мешкали племена кельтів, які ще в дохристиянську епоху 31 жовтня відзначали кінець збору врожаю і прихід нового року. Язичники вірили, що в цей день світи живих і мертвих стикаються. У деяких країнах Хеллоуїн називають Днем реформації, Кельтським Новим роком, Днем мертвих і т. д.

У цей день прийнято вдягатися в страхітливі костюми і цим відлякувати нечисту силу.

Костюми на Хеллоуїн були придумані з метою захисту від примар померлих. Кельти одягалися в звірині шкури, гасили вогні в будинках і виставляли на вулиці їжу - дари для духів. Традицію святкування Хелловіну в Північну Америку принесли європейські емігранти, які в свою чергу перейняли її у кельтів.

Символом цього свята став ліхтар, вирізаний з гарбуза, який називають Джеком. Перші Джек-ліхтарі в давнину вирізали не з гарбуза, а з ріпи, вони були невеликих розмірів і їх виставляли по кілька штук на кожне вікно, а також підвішували до воріт і даху. Але є версія, що кельти використовували саме гарбуз. У них жерці запалювали свічки і цей вогонь захищав поселення від привидів. У деяких країнах до Хелловіну спеціально вирощують гігантські сорти гарбузів, так як попит на цей городній овоч в свято дуже великий.

У Хелловіна два кольори: чорний, який представляє смерть і темряву ночі, і помаранчевий, що символізує збір урожаю в році, що минає.

Тільки в Америці щорічно прості громадяни витрачають на підготовку до свята більше 2,5 мільярда доларів, і це без купівлі солодощів.

Свою лепту в «жахливий» бюджет вносять престижні курорти і дорогі готелі, які витрачають величезні суми на проведення свята і на вручення призів. Наприклад, найбільший грошовий приз в 25 тисяч доларів все в тій же Америці дається тому, хто виріже найоригінальніший Джек-ліхтар з гарбуза.

Хелловін був включений у список найбільш поширених фобій (самайнофобія) серед дітей. Батькам таких доводиться супроводжувати своїх чад в поході за збором солодощів.

Шоколад популярніший карамелі, хоч і дорожчий. Так що Хелловін можна сміливо назвати ще й святом щедрості. Можливо, роздаючи шоколадні цукерки, люди прагнуть підкреслити своє матеріальне благополуччя.

Найпохмурішим Хелловін у всьому світі вважається в Мексиці. Мексиканці в цей час відзначають День мертвих, ходять на могили своїх предків. Ні про які веселощі і мова не йде.

Найтихіший Хелловін в Китаї. Місцева назва цього свята - Teng Chieh - «День поминання предків». Консервативні китайці збираються вдома в сімейному колі і без костюмів та гучних вечірок шанують пам'ять померлих. Перед їх фотографіями ставлять їжу і запалюють свічки.

Існує повір'я, якщо в Хеллоуїн надягнути свій одяг навиворіт і пройти задом наперед, то опівночі можна побачити відьму.

Американці, які почали святкувати Хелловін вже більше ста років тому, вважають його найвеселішим костюмованим фестивалем, якого чекають, як дорослі, так і діти, мабуть, навіть більше, ніж Різдва або Нового року.

Найпоширенішим марновірством на Хеллловін вважається те, що, заглянувши в дзеркало опівночі, можна побачити свою смерть. Хоча в деяких країнах молоді дівчата намагаються побачити у відображенні свого судженого.

У 2010 році місто Беллвілль (штат Іллінойс) стало останнім американським містом, в якому заборонено грати в «Гаманець або життя» дітям старше 12 років. Підлітків можуть оштрафувати на суми від 100 до 1000 доларів.

У багатьох країнах, наприклад, у Франції та Австралії, Хеллоуїн не люблять. У святі вбачають лише рекламування впливу американців.

Коментарі (1)
 • Влад Лісовий

  Єврейська декомунізація України.

  Загальновідомим фактом є те, що єврейські комміссари і чекісти знищили мільйони Українців в ході громадянської війни і трьох голодоморів в СРСР. Всі лідери українських націоналістів, включаючи Степана Бандеру неодноразово звертали увагу, що комуністичний терор проти Українців був неможливий без участі і підбурювання євреїв. Євреї складали від 30-50% в керівництві концтаборів і радянських каральних органів в пік Сталінського терору.

  Безумовно ключову роль в Українському голокост в 1933 році також грали євреї, що втім не дивно, бо що вони почали різанину ще в 1917 році. Роль головних катів в запуску масових репресій в Україні зіграли керівник ГПУ СРСР Герні Ягода (єврей) і керівник ГПУ в Україні Ізраїль Леплевський (єврей). Характерно, що під час «голодомору» саме війська ГПУ блокували райони, не даючи селянам врятуватися. Саме ж ГПУ фабрикувало справи проти «шкідників», тисячами посилаючи їх на розстріл. Однак цифри, засновані на дослідженнях в архівах Служби безпеки України, говорять про те, що на керівних постах в ГПУ УРСР в 1929-1931 роках євреїв було 38%, а в період Голодомору 1932-1933 років євреї становили 66,6% серед усіх керівників каральних органів республіки. Коли в 1936-му присвоювалися нові звання у військовому відомстві держбезпеки, то серед верхівки НКВС УРСР з 79 осіб євреїв було рівно 60 (тобто 76%). Золотарьов призводить архівний документ - наказ НКВС СРСР від 8 січня 1936 го, де йдеться про присвоєння спецзвань капітанів ГБ (відповідали загальновійськовому полковнику) співробітникам НКВС України. Серед 34 офіцерів - 25 євреїв. Крім того, частина чекістів приховувала своє єврейське походження під псевдонімами. Наприклад, Олександр Розанов - начальник управління НКВС по Одеській області в 1935-1937 роках, пізніше на допиті зізнався: «Я - Абрам Розенбрандт, єврей. Ім'я та національність записав по-іншому від сорому ». Так що Сталіну в справі геноциду Українців дуже сильно допомагали російські євреї про що ніколи не можна забувати.

  Однак до сих пір Українські євреї та Ізраїль заперечують сам факт радянського терору щодо Українців і голодомор, як геноцид Українського народу. Українські євреї і представники Ізраїлю билися в істериці за фактом привласнення нагород Бандері та Шухевичу.

  У єврейському музеї толерантності в Москві є десятки плакатів зі Сталіним, яким представлений у вигляді рятівника єврейського народу.

  З огляду на це, абсолютним маразмом є, то що в ході декомунізації частина українських вулиць отримує єврейські назви.

  В рамках декомунізації, частина українських вулиць перейменовують на честь збожеволілих сіоністів і єврейських расистів. Наприклад, колишню вулицю Васильківську в Дніпродзержинську на вулицю Любавічеського ребе, а вулицю Мініна в Дніпропетровську - перейменували на вулицю Менахема-Мендл Шнеєрсона "(все той же Американський ребе).

  Я просто не можу зрозуміти, чому в честь божевільного єврейського фашиста, який не мав ніякого відношення до України, ми повинні перейменовувати вулиці.

  Ось до речі цитата з промови цього іудейського "святого":

  На планеті йде інтенсивне потепління клімату. Пустеля просувається на північ зі швидкістю 10 км. в рік, зневоднення землі - 25 км. на рік. Уже зараз стародавні центри світу - Афіни, Рим і, головне, Єрусалим (Ізраїль) потрапляють в зону тільки штучного зрошення. Через 20 - 30 років треба буде думати про переселення величезних мас цивілізованих народів на північ від їх нинішнього проживання. На той час на Кубані, в Ростовській області, на Україні буде дивовижний субтропічний клімат, а в Черноземье і на півночі України - клімат сьогоднішнього Передкавказзя. Якщо згадати історію, то потрібно визнати, що ці землі - споконвічні землі давньо - іудейської Хазарії, тобто Ізраїлю, захоплені Київською Руссю в Х столітті. Слов'яни тут тимчасові гості і підлягають виселенню. Нацькувавши Росію на Україну і спровокувавши між ними братовбивчу війну, ми повернемо цю територію і створимо на цих благодатних землях Велику Хазарию - іудейське держава, як і 50 років тому створили Ізраїль, потіснивши палестинців. Сюди переселиться частина ізраїльтян, а слов'янське бидло ми виженемо далеко на північ, за межі Москви. Там буде маленька північна територія - резервація з компактним населенням, резервація, подібна індіанським в Америці.

270 переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсу Малої академії наук отримали стипендію Президента України. Серед стипендіатів...

Дослідження героїчних та трагічних подій Другої світової війни у житті родини фронтовика Філіпа Красовського  

На початку місяця в Хмельницькому політична партія “Громадянська позиція” проводила зустріч партійних осередків Вінницької...

Стилізоване приміщення клубу у Глухівцях вражає своєю помпезністю як зовні, так і всередині

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up