Козятинчани зможуть «прогулятись» Чорнобилем або навіть «політати» над Прип’яттю

Козятинчани зможуть «прогулятись» Чорнобилем або навіть «політати» над Прип’яттю

У мережі Інтернет запустили освітню та комунікаційну платформу «Чорнобиль. Подорож», завдяки якій кожен охочий може помандрувати Чорнобилем та Прип’яттю. Проект створено Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державним агентством з управління зоною відчуження за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, за ініціативи Офісу Президента України.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України, сайт «Чорнобиль. Подорож» розроблено веб-продакшн-студією Gremcy. Перейшовши за посиланням https://chornobyljourney.org, можна здійснити інтерактивну подорож у просторі та часі, зокрема політати над сучасною Прип’яттю, радіолокаційною станцією «Дуга» та покинутими селами Полісся, ознайомитися з хронологією аварії, світовим контекстом 1986 року, почути розмови про майбутнє зони відчуження та історії людей, чиї долі змінила катастрофа.

Сайт «Чорнобиль. Подорож» створений за принципами скролітелінгу – це безперервна розповідь з мультимедійними елементами, що активуються під час гортання й натискання.

Над проектом працювала команда з понад двохсот фахівців: від істориків до радіологів. На сайті представлені розсекречені документи та наукові дослідження, що допомагають розібратися в причинах трагічних подій та зруйнувати поширені міфи про Чорнобиль.

На сайті «Чорнобиль. Подорож» у блоці «Люди» на користувачів чекають історії свідків, сучасників аварії на ЧАЕС.

Крім того, до цього проекту можна буде навіть приєднатися, поділившись своєю історією про Чорнобиль чи баченням його майбутнього. Для цього на сайті передбачена спеціальна форма, щоб доповнити проект своєю розповіддю. А щоб висловити думку про розвиток Чорнобиля, слід натиснути на відео з дискусією фахівців у блоці «Сьогодні, завтра».

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

keyboard_arrow_up