Не можна нічого позичати та давати в борг: про свята, прикмети та заборони 1 березня

Не можна нічого позичати та давати в борг: про свята, прикмети та заборони 1 березня
 • Сьогодні, 1 березня, в світі святкують Міжнародний день котів та день баристи.
 • Віряни вшановують пам'ять святих дванадцяти мучеників Кесарійських. 
 • Читайте про прикмети та заборони дня
 • Дізнайтесь про свята, прикмети та заборони цього дня

Яке сьогодні, 1 березня, церковне свято

1 березня в церковному календарі – день пам’яті святих дванадцяти мучеників Кесарійських. Памфіл пресвітер, Валент диякон, Павло, Порфирій, Селевкій, Феодул, Іуліан, Самуїл, Ілія, Данило, Єремія, Ісая постраждали через свою віру в Христа під час правління Діоклетіана в Кесарії Палестинській.

Памфіл був уродженцем міста Бейрут, отримав хорошу освіту в Олександрії та навіть працював пресвітером в Кесарії. Його основні праці — порівнення та випралення текстів Нового Завіту, які були пошкоджені перекладачами. Завдяки цій праці в Кесарії була зібрана велика бібліотека духовних книг.

Працювати Памфілу допомагали святий Валент та Павло. Перший був дияконом Елійської церкви. Він був чоловіком похилого віку, добре знав Святе Письмо. Всіх трьох посадили до в'язниці на 2 роки.

Під час правління Ферміліана в Єгипті також засудили та відправили в золотоносні копальні Кілії 130 християн. До місця заслання проводжали їх п'ятеро братів. На зворотному шляху їх затримали в Кесарії і також кинули до в'язниці через те, що вони сповідували християнство. Їх разом з Памфілом, Валентом і Павлом привели на суд. Під час допиту назвалися вони іменами старозавітних пророків (Єремія, Ілля, Данило, Самуїл, Ісая). Довго мучив правитель цих юнаків, а потім стратив разом із Памфілом, Валентом та Павлом.

Перед стратою також спалили слугу Самуїла, якого звали Порфирій. Колишній воїн Селевкій став свідком цього всього. Перед стратою він підійшов до Самуїла та розповів йому про мученицьку смерть слуги. Тут же його схопили та стратили разом з усіма.

У правителя був один слуга Феодул, який був чоловіком у літах та таємно сповідував християнство. Він прославляв силу духу святих, за що його також стратили. Останнім вбили юнака Іуліана, який просто підійшов до тіл мучеників, щоб віддати їм останню шану. Його відразу схопили, привели до імператора і засудили.

Що не можна робити цього дня

 • Не позичайте нічого і не віддавайте цього дня борги.
 • Не можна пропускати риболовлю, буде добре клювати риба.
 • Небажано займатися фізичною працею.
 • Не лайтеся і не лихословте.

Народні прикмети і традиції на 1 березня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

 • дивилися, який сьогодні день: якщо сильний вітер, чекайте на опади;
 • стоїть густий туман, отже літо буде непогожим;
 • паводок — на велику кількість комах і гризунів влітку;
 • голосно каркають ворони — до похолодання.

В давнину жінки намагалися набрати снігу і опівдні потерти ним руки, щоб шкіра була ніжною та чистою. А вагітні цього дня виходили на пагорб, щоб подивитися на перше весняне сонце. Наші предки вірили, що тоді дитина народиться здоровою і міцною.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 1 березня

Які сьогодні іменини: Павло, Феодул, Порфирій, Ілля, Самуїл.

Талісманом людини, народженої 1 березня є амазоніт. Екзотичний камінь, який відрізняється ніжним блакитно-зеленим кольором. Вперше його знайшли в Південній Америці в XVIII столітті. Амазоніт дуже цінився серед аравійців, які вважали його цілющим засобом проти головного болю.

Читайте також:

Магнітні бурі у березні 2023: коли та як вберегти здоров'я

Яка погода буде у березні: прогноз Укргідрометцентру

Свята та пости: церковний календар на березень 2023 року

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up