Слоїк, шуфля і гога: як добре ви знаєте діалектизми Вінниччини. Перевірте за допомогою тесту

Слоїк, шуфля і гога: як добре ви знаєте діалектизми Вінниччини. Перевірте за допомогою тесту
  • Українська мова вражає своєю милозвучністю і багатогранністю. 
  • Для позначення одного предмета чи явища можна використати до десяти різних слів (або й більше). Крім того, кожне місто, містечко й село має власні колоритні словечка, які іноді важко зрозуміти без пояснення.
  • Пропонуємо пройти наш тест, аби перевірити, як добре ви розумієтесь на діалектизмах Вінниччини.

Наша українська мова багата на діалектизми й говірки. Тобто, на специфічні словечка, які найчастіше розуміють лише мешканці однієї території, тоді як для решти — це ніби зовсім інша мова. 

Такі трохи незвичні конструкції є цікавим методом ідентифікації окремого регіону або населеного пункту. Вони майстерно описують побут і звички, елементи одягу й улюблені страви, сфери діяльності й окремі предмети. 

Журналісти зібрали для вас декілька таких діалектизмів, на які багата Вінниччина. Пропонуємо перевірити свої знання чи інтуїцію.

Авторизуйтесь і читайте преміум статті

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

13:00 Захоплюється шахами і мріє стати програмістом: про Володимира Воронюка, який набрав 200 балів на НМТ 11:03 У Білопільському музею хліба провели свято «Народу вічний оберіг» онлайн play_circle_filled 10:29 Громада Козятина попрощалася з Героєм Сергієм Бондаревським photo_camera 09:06 Преображення Господнє та Яблучний Спас: традиції, прикмети та заборони у цей день Від читача 00:09 Прогулянка у міському парку, або квест - як не попасти собаці на зуб та не принести гілляку на голові. 08:32 Готуються до 1 вересня: у школах Козятинської громади перевіряли, у якому стані знаходяться укриття play_circle_filled photo_camera 19:25 Самгородчан запрошують долучитися до благодійного ярмарку на підтримку ЗСУ. Варіанти участі 18:16 Козятинський «Локомотив» здобув перемогу з футзалу на підтримку ЗСУ photo_camera 16:17 «Справжнісінька історія, поділена втричі»: Кирил Сабадаш про свої роботи для благодійного вернісажу 15:00 Куди зникли портрети Героїв із Алеї пам’яті? 14:03 Діти збирають гроші на ЗСУ і вчать українців української мови
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up