Слоїк, шуфля і гога: як добре ви знаєте діалектизми Вінниччини. Перевірте за допомогою тесту

Слоїк, шуфля і гога: як добре ви знаєте діалектизми Вінниччини. Перевірте за допомогою тесту
  • Українська мова вражає своєю милозвучністю і багатогранністю. 
  • Для позначення одного предмета чи явища можна використати до десяти різних слів (або й більше). Крім того, кожне місто, містечко й село має власні колоритні словечка, які іноді важко зрозуміти без пояснення.
  • Пропонуємо пройти наш тест, аби перевірити, як добре ви розумієтесь на діалектизмах Вінниччини.

Наша українська мова багата на діалектизми й говірки. Тобто, на специфічні словечка, які найчастіше розуміють лише мешканці однієї території, тоді як для решти — це ніби зовсім інша мова. 

Такі трохи незвичні конструкції є цікавим методом ідентифікації окремого регіону або населеного пункту. Вони майстерно описують побут і звички, елементи одягу й улюблені страви, сфери діяльності й окремі предмети. 

Журналісти зібрали для вас декілька таких діалектизмів, на які багата Вінниччина. Пропонуємо перевірити свої знання чи інтуїцію.

 

 

 


 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (1)
  • Artur Edu

    Що за хрінь. Майже нічого не вгадав та ніколи не чув таких слів...

20:05 Цілого дня зі світлом не буде: виміри погодинного навантаження електроенергії відтермінували 17:00 «Є люди, які щодня приходять сюди і працюють». Репортаж із «Пункту незламності» 16:20 Маленькі жителі Козятинської громади, що народились в грудні, отримають набори французької косметики photo_camera 15:16 81 рік тому їх стратили через повішання: у Козятині вшанували пам'ять Івана Сєрбіна та Григорія Кондрацького Від читача 11:58 Онлайн-презентація«Як відкрити продовольчий банк у своєму місті» 13:12 «Хто починав поглядати у бік весняних курток — поспішив». Лютий розпочнеться зі снігу та рвучкого вітру 12:21 Спілкування з воїном: у ліцей №1 відбулася зустріч з учасником бойових дій України Віктором Рибінським photo_camera 11:00 Програма з обміну лампочок — чи працює це в Козятині 10:06 Години змінять: в обленерго повідомили новий графік відключень, який буде діяти з 1 по 10 лютого 09:35 Виліз на вагон з зерном: у Козятині на залізниці підлітка вдарило струмом 08:45 Йде на поправку: Емілія Войтюк старається ходити, хоча декілька місяців не могла стояти самостійно play_circle_filled 07:50 Актуальний графік: які погодинні відключення світла діятимуть в області сьогодні, 31 січня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up