Старий Новий рік: про традиції та прикмети 14 січня

Старий Новий рік: про традиції та прикмети 14 січня

Християни східного обряду святкують сьогодні Обрізання Господнє, день Василя і Старий Новий рік.

У цей день існує традиція, коли в будинок першим повинен увійти чоловік, саме тому запрошують посіваючих - хлопців. Старий Новий рік - історичний феномен, який вийшов в результаті зміни літочислення.

Для багатьох вірян Старий Новий рік має особливе значення, оскільки від душі відсвяткувати його вони можуть лише після закінчення Різдвяного посту. Цікаво, що різниця між Юліанським і Григоріанським календарями збільшується кожне століття, коли число сотень в році від Різдва Христового не є кратним чотирьом, на один день. З 1 березня 2100 року ця різниця складе 14 днів.

А з 2101 року Різдво і старий Новий рік будуть відзначатися на день пізніше. Ще православна церква 14 січня вшановує пам'ять святителя Василія Великого, архієпископа. Інші назви свята: "Василь Великий", "Старий Новий рік", "Свиняче свято", "Початок страшних вечорів". 

Що сьогодні не можна робити

Дівчаткам і жінкам засівати не можна - вони не принесуть в будинок щастя. Не можна залишати засівальників без нагороди, але і гроші віддавати не варто - ви позбудетеся своєї фінансової удачі. Не можна важко фізично працювати і свариться, а також давати або брати в борг. 

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • ясне зоряне небо - до хорошого врожаю; 
  • місяць йде на спад - навесні обійдеться без повеней; 
  • йде сніг і мороз - урожай зернових буде багатим.

Іменини 14 січня 

Іменини у Василя, Михайла та Миколи.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

keyboard_arrow_up