Тривають ремонтні роботи: Андрій Стецюк розповів про сховища у козятинському залізничному училищі

Тривають ремонтні роботи: Андрій Стецюк розповів про сховища у козятинському залізничному училищі
  • Козятинське залізничне училище має три сховища.
  • Два з них у навчальному корпусі і одне укриття в жіночому гуртожитку.
  • За словами директора училища Андрія Стецюка, станом на 27 липня у навчальному корпусі училища ще проводили косметичні ремонтні роботи.

Сховище навчального корпусу поділене на шість кімнат, де можуть розміститися без тисняви до 300 учнів. У приміщеннях є опалення, система повітрообміну, освітлення та 2 санвузли

 За планом навчальний рік має розпочатися 1 вересня 2022 року. 

— За час, що залишився, ми плануємо ще придбати один агрегат, який має забезпечувати повітрообмін на випадок виходу із ладу двигуна, який зараз функціонує у сховищі, що має три виходи, — каже директор училища. — Ще хочу поставити особисто свій генератор, який я давав військовим. Вони трохи користувалися ним і повернули. У нас у сховищі за номером 1 все працює.  Але має бути запасний генератор. 

Ще один генератор директор замовив для освітлення в жіночому гуртожитку

— Лампи, свічки куплені, але такі лампи з повітря багато кисню забирають. Для сховища жіночого гуртожитку потрібно мати також запасний генератор, — каже Андрій Стецюк. —  Ще мені хотілося б замінити цементний настил на лінолеум чи дерево плиту. Підлога цементної стяжки не суперечить стандарту бомбосховищ, тільки в училищі навчаються діти. Уявімо, що у сховище спустилося три сотні дітей. Скажіть мені, який у кімнатах буде пил стояти. Я розумію, що коли робили це сховище, ніхто не сподівався, що буде війна, — каже очільник училища і додає: — До кого я тільки не звертався, щоб допомогли з настилом, ні у кого немає можливості нам допомогти. Якби я був директором якось підприємства, я б ні лінолеуму чи дерев’яні плити на підлогу не просив. А так у мене навчаються діти і я мушу до всіх звертатися, щоб добрі люди з більш сучасним покриттям у сховищі допомогли.

Ще не подобається директору училища, що з трьох сховищ сходинки спочатку ведуть наверх, а потім донизу. 

— Повітряна тривога — це сигнал, після якого треба бігти. І от уявімо, що біля сходинок зійшлося близько десятка жінок більш солідного віку. Щоб потрапити до сховища потрібно подолати близько 30 сходинок. А люди похилого віку невеликі спеціалісти ходити сходинками. Доведеться їх, якщо виникне така необхідність, запускати  дверима, які призначені на вихід. З дверей сховища на вихід тільки дві сходинки, що значно спростить людям достойного віку евакуацію у безпечну зону і вихід після відбою повітряної тривоги, — підсумував директор залізничного училища. 

Читайте також:

Не бомбосховища, а підвали і госприміщення. Де ховатимуться наші діти і вчителі?

Коментарі

20:10 Учні Кордишівської гімназії висади 500 цибулин різних квітів photo_camera 16:02 Купити ліки, продукти чи заправити авто: доповнили та оновили список закладів із генераторами у Козятині 15:36 В Самгородоцькій громаді виготовляють буржуйки для ЗСУ 14:20 Активіст із Кордишівки Іван Ковтонюк: «До мешканців вулиці не дослухалися» Від читача 09:18 Котеджі прокурора Литвинюка 12:12 У «Вінницяобленерго» запровадили функцію перегляду планових та аварійних відключень. Інструкція 11:00 Вижити без зв’язку: чи працюють поради 10:14 Що зміниться від 1 грудня в Україні: соціальні виплати, тарифи на комуналку, на зв'язок 10:00 Огляд онлайн казино 777 (новини компаній) 09:04 Після потепління одні вулиці стали озерами, на інших ще довго танули пороги із льоду photo_camera 08:17 1 грудня 2022 — яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети play_circle_filled 06:42 Жалоба. На війні загинули наші земляки, Герої — Володимир Цимбарович та Володимир Кравченко
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up