14 червня – Всесвітній день донора крові

14 червня – Всесвітній день донора крові

У виборі дати заснування цього дня брали участь три організації, які виступають за добровільну та безоплатну здачу крові. Це Федерації товариств Червоного Хреста і організацій донорів крові, третя організація – Міжнародне товариство з переливання крові.

Всесвітній день донора крові — міжнародний день, заснований у травні 2005 року. У цей день 14 червня 1868 року народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини. Це відкриття врятувало тисячі людських життів. Адже відомо, що кров має не лише групу, а й резус-фактор. Особливо важливим є резус-фактор для жінок.

Слово «донор» походить від латинського «donare» – «дарувати». Донор може подарувати комусь ще один день народження, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину сміху, ще одну розмову, ще один шанс.


Здача крові або плазми корисна для здоров'я донора: запускає процес оновлення організму, стимулює імунітет, знижує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи. А ще при здачі крові донор безкоштовно обстежується на: групу крові, резус-фактор, біохімічне обстеження, ВІЛ, гепатити «В», «С», сифіліс. Після здачі крові, донору надається звільнення на 2 дні від роботи та навчання із збереженням заробітної плати.

У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивного фізичного навантаження, прийом алкоголю. Не бажано в цей день керувати транспортними засобами через емоційне збудження.

Як стати донором крові

Донором може бути будь-яка практично здорова людина у віці від 18 до 60 років, якщо вона не має протипоказань. Стандартний обсяг однієї кровоздачі 450 мл. + 40 мл. крові для аналізів (близько 10% від загального об'єму крові).

Готуючись до здачі крові, необхідно дотримуватись таких правил: напередодні, ввечері повечеряти, при цьому не можна вживати жирну, смажену, копчену їжу, яйця, молочні продукти та напої, які містять алкоголь.

Читайте ище:

В Україні розробили унікальну вакцину від раку
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up