Аліменти в Україні: недбалим батькам пропишуть "автомат"

Аліменти в Україні: недбалим батькам пропишуть "автомат"

На думку експертів, автоматичні арешти і списання — це добре

Мін'юст України видав указ, в якому чітко прописаний механізм автоматичного списування боргів. Українські банки поки не поділилися інформацією про те, у кого і скільки необхідно списувати. Виконавча служба володіє вельми "вузькими" даними про переміщення грошей аліментників за рахунками.

Про це стало відомо завдяки повідомленням українських ЗМІ.

Так, підприємство "Національні інформаційні системи" у тримісячний термін має розробити порядок автоматичної взаємодії банкірів із виконавцями.

— В цілому автоматичні арешти і списання — це добре. Такий підхід дозволяє оперативніше розшукувати кошти і отримувати їх на утримання дітей. Що, безсумнівно, дуже важливо. Однак не можна забувати про ризики, критерії віднесення людей у списки боржників не змінювалися. У них досі можна потрапити необгрунтовано або навіть помилково. Притому отримати наслідки у вигляді арешту рахунку. І від нього, до речі, постраждає не тільки боржник, а й одержувач коштів. Адже через арешт рахунку йому не зможуть відправити гроші. Отримати рішення про зняття арешту не так вже й просто. Замість необхідних 10 днів суд може розглядати справу до місяця, — повідомив керуючий партнер АО Suprema Lex Віктор Мороз.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up