Анатолій Гриценко розповів, як закінчити війну на Донбасі

Анатолій Гриценко розповів, як закінчити війну на Донбасі

Лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко дав власний рецепт, як досягти прогресу в міжнародних перемовинах по Донбасу та домогтися стійкого миру.

Про це він розповів в інтерв’ю журналу «Новое время».

«Mінський формат себе вичерпав. Цю мантру, що він діє і йому немає альтернативи, тут і за кордоном повторюють багато хто. Важливий не формат, а мета — пошук довготривалого справедливого і стійкого миру. Важливо зупинити обстріли і кровопролиття, але цього мало. Вони можуть легко поновитися завтра-післязавтра.

Є ключові речі, які мають стати основою для пошуку дипломатичного миру. Перше: Росія повинна бути визнана агресором, а в Мінських угодах вона визнана гарантом миру. Це несправедливо, не відповідає дійсності і не працює.

Друге, з чого повинні починатися і чим закінчуватися будь-які переговори, — це кордон. Як тільки буде взято під контроль українсько-російський кордон, хай на початковому етапі за присутності міжнародних спостерігачів, війна закінчиться швидко.

Третє: Крим повинен бути складовою пошуку довгострокового рішення. Не можна, як в Мінську-2, виводити Крим за рамки домовленостей. Це вкрай неправильно. На цих основах можливі подальші переговори і формати», - зазначив Анатолій Гриценко.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up