Так, повідомляють, що для забезпечення харчування у закладах дошкільної освіти установили частку бюджетних коштів в розмірі 50% від повної вартості (інших 50% - батьківська плата), окрім оплати харчування дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування (оплачуються з міського бюджету повністю). Вартість для груп різна — від 14,35 (яслі) до 20,75 гривень (інші групи).
Харчування ж (сніданки) у початкових класах шкіл оплачуватиметься міським бюджетом 100% у розмірі 16.40. Виняток складають ті школи, у яких не облаштовано власні кухні і гаряче харчування доводиться підвозити, що робить сніданки дорожчими на 3 гривні, - це ЗШ №2, 3, ЗНВК №9 та його Іванковецька філія.
Що стосується шкільного меню, то тут слід додати, що 1 січня 2021 року в українських школах запровадили нове меню від Євгена Клопотенка. Над його розробкою працювала спеціальна робоча група, до якої увійшли представники МОЗ, громадських організацій, дитячі ендокринологи і дієтологи
Євген Клопотенко, кулінарний експерт, автор і керівник проекту Cult Food, команда якого упродовж трьох років займалась розробкою шкільного харчування, повідомив: тижневі меню для шкіл полегшать роботу кухарів та вирішать проблему безграмотно скомбінованої та одноманітної їжі в харчуванні школярів.
«Я вже вибрав для цього меню топові страви зі свого збірника рецептів, а також розробив нові рецепти. Зараз робота за технологами – вони мають створити техкарти, розрахувати калорійність та собівартість. Тепер школярів не можна годувати напівфабрикатами (прощавайте, сосиски) та шкідливими снеками (в буфетах не будуть продаватися чіпси). Плюс, на законодавчому рівні зменшено до адекватної норми кількість солі і цукру в їжі дітей та вирішено питання по спеціях, завдяки чому їжа в шкільних їдальнях тепер матиме смак», – каже кулінарний експерт Євген Клопотенко.
Як з харчування у козятинських школах?
Як розповіла газеті дев'ятикласниця першої школи Анастасія, в шкільну їдальню ходить майже весь клас. Про те є й такі, що відмовились від гарячого харчування. В середньому вартість обіду в межах 50 гривень.
«Сині супи» майже зникли з меню. Це стосується і макаронних виробів. Серед страв є каші (гречка, булгур). Також часто готують плов та картопляне пюре. Обов'язково є котлета (або м'ясна або рибна). Запивають діти обід або чаєм, або компотом, або йогуртом. До напоїв додають ще бутерброди з маслом та твердим сиром. Фруктів не має взагалі. Серед овочів — або квашена капуста або свіжа (у салаті)
— Найбільше мені сподобалися такі маленькі варенички з сиром, — каже Настя.
Чи будуть оновлювати меню в козятинських школах — читайте в наступних публікаціях
Як Ви оцінюєте шкільне меню козятинських шкіл?
Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram, Instagram та Viber.
№ 12 від 15 березня 2023
Читати номер
Інна Кравчинська
Наталия Аврамчук