Спецтема: карантин

У Козятині бібліоняні безкоштовно забавляють дітей

У Козятині бібліоняні безкоштовно забавляють дітей
Бібліоняня намагається прищепити дітям любов до книг - для цього просить почитати їй вірші або казку.

Ініціатива. У районній центральній бібліотеці з'явилася нова послуга - бібліоняня. Тепер  малечу можна без побоювань залишати у книгарні на кілька годин 
 

На годиннику 10 ранку. Козятинчанка привела в бібліотеку свою 7-річну доньку Анну. Дівчинка у захваті розглядає книги.
– Тут у вас працює бібліоняня? Можна залишити дитину на півгодини. Я маю вирішити деякі справи.
– Можна, ми з радістю, - відповідає бібліотекар. 

Наш журналіст теж прийшла із малюком Тарасом. Хлопчику 2,5 роки. Для експерименту залишаємо на півгодини малечу з бібліонянею.
– Звісно, з малятами найскладніше. Вони завжди потребують матусю. Наші працівники спробують забавити дитину і допомогти розкрити її бажання та захоплення, але варто розуміти - ми не дитячий садок. Дитину можна залишити на 1-3 години, – розповідає директор козятинської централізованої бібліотечної системи Анна Мочарська. – Завжди хочеться жителям нашої громади продемонструвати якусь цікавинку.  До нас часто приходили батьки з маленькими дітьми і в розмові отак казали: «От якби це чадо на когось залишити бодай 10-20 хвилин». Потім я бачила в деяких бібліотеках подібні ідеї. І вирішили в себе спробувати, чому б ні?
Наразі послуга бібліоняні безкоштовна, однак надалі бібліотекарі будуть просити символічну плату, аби придбати фарби та розмальовки, книги, якими можна зайняти дитину.  

– Ви приводите дитину у читальний зал і там працівники бібліотеки з радістю намагатимуться її забавити. Задіяні в нас усі працівники, а не певний відділ. Дитину в ігровій формі залучають до читання, прививають любов до  бібліотеки, – розповідає Анна Мочарська.

Залежно від віку дитини бібліоняні будуть намагатися організувати корисне дозвілля. Це можуть бути розмальовки, пазли, читання казок, перегляд мультиків за гарними українськими творами.
Запитуємо, чи зверталися до міської влади щодо співфінансування такої ініціативи?
– Поки що ні. У нас уже п’ять років, як стоїть питання співфінансування з міського бюджету. Так як ми комунальна установа районної ради, отримуємо фінансування з районного бюджету. У нас сьогодні фінансування мінімальне. Вистачає ледь на зарплату працівникам, яких залишилося всього 12 і це справді фанати своєї справи. На придбання книг нічого немає. Ми не один раз звертатися до міської влади щодо співфінансування, але нам у минулому році виділили 330 тисяч гривень. У цьому році ми звернулися – нам нічого не виділили. Ми живемо як на вулкані. Не знаємо, що далі нас чекає. Працівники, які залишилися в нас працювати, мають великий досвід, працюють на ентузіазмі, влаштовують заходи для дітей і вже давно мріють про якусь невеличку премію. Ми втомилися випрошувати ці кошти, доводити, що бібліотека потрібна нашій громаді. Голова районної ради нас розуміє та підтримує, але є багато опонентів, які не бачать тієї справи, що ми робимо. 

Працівники книгарні просять батьків приносити, за можливістю, розмальовки, іграшки щоб можна було веселіше забавити дитину на деякий час. 

Леся Кесарчук


 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up