Біля п’ятого ставка вирізають ясени і дуби. Але вже з меншим завзяттям

Біля п’ятого ставка вирізають ясени і дуби. Але вже з меншим завзяттям

На гарячу лінію газети “RIA-Козятин” зателефонував мешканець міста. Він повідомив, що побачив, коли їхав дорогою Бачинського (так її називають в народі), майже від Козятина до села Махаринець багато спиляних дерев.

Про цю лісосмугу газета “RIA -Козятин” вже повідомляла.

Побувавши знову на місці події, побачили таку картину: після критичної публікації (№33, від 17 серпня 2017 року “В лісосмузі вирізали живі ясени, бо вони поле затіняють”) кількість дерев, що попали під пилку, значно скоротилась.

Нагадаємо, що вирубка здійснювалася на основі лісорубного квитка райагролісу за номером 185 на вирізку більше 150 кубометрів деревини. Рубка з дозволу називається “Догляд за узліссям”. А просила дозволити вирубувати посадку голова села Махаринець, бо ніби хтось хоче будувати тут дорогу.

Отож, якщо раніше працівники райагролісу пиляли все підряд, то тепер вибірково: маленькими ділянками біля дороги та в середині лісосмуги. Склалося враження, що вибирають тільки рівне дерево. Можливо, дерева, що мають нахил, спиляють пізніше, адже за дорогою на полі росте кукурудза? Продукт цінний! Не хочуть, щоб господар поля поніс втрати? Ну це по-господарськи! Та судячи, що в середині лісосмуги, де дерева з нахилом залишились, можна зробити припущення, що спилювали тільки вибірково рівні дерева і щоб менш було помітно. Пиляють, до речі, таємно.

Можна сховати знищення зелених насаджень за словами, що це небезпечні та аварійні дерева. Можна сказати, що така вирубка є необхідною, тому що там буде прокладена якісна дорога з твердим покриттям. Якісна дорога потрібна і чим вона буде ширшою, тим краще. Але чому, щоб дорога була ширшою, потрібно лісосмугу зробити вузькою? Чому не можна розширити дорогу за рахунок поля? Відступити можна від лісосмуги, щоб вона поле не затіняла? Відповіді на ці питання всі знають.

Ми можемо говорити, як стверджують працівники лісового господарства, різними мовами. Якщо так хтось переймається якісною дорогою, то чому не почати з її прибирання? Якщо можна сказати так, як подано в документах сільради, що ця лісосмуга знаходиться між двома вулицями, то й смітники, які знаходяться вздовж цієї дороги паралельно лісосмузі, також сільраді Махаринець належать. Тільки до сміття нікому немає діла.  А от з деревами, яким більше піввіку, стали наводити лад. І правоохоронцям немає до цього діла, і екологічній інспекції. Усе “схвачено” і за все заплачено?

Що ж це за документ, в якому пані голова визначила, що лісосмуги знаходяться між вулицями? Чи це не підробка документів? Адже згадана лісосмуга по ширині знаходиться між двома полями! А в довжину вона знаходиться, хіба що між вулицею Матросова в Козятині та селом Махаринці! Ніяких інших вулиць, між якими була лісосмуга, що пиляють, подаючи це як розчистку між вулицями, там і близько немає. Тож наступного разу, готуючи подібні документи на вирубку дерев, називайте речі своїми іменами. Не ховайте несанкціоновану вирубку, навіть маючи дозвіл від самих себе, за хитрими словами “догляд за узліссям” чи “розчистка лісосмуги між вулицями”, яких там і близько немає.

Вероніка Любіч

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:07 200 балів з трьох предметів: серед кращих випускників області і наш Богдан Дем'янюк 18:58 9 метрів ширина та 30 сантиметрів глибина: зробили заміри ями на Незалежності photo_camera 17:05 У Козятині стартував осінній місячник з благоустрою. Мешканців запрошуються долучитись 15:07 Наш Андрій Муравський вже п’ять місяців у полоні окупантів. Мати благає допомоги Від читача 11:43 200 днів гуманітарної допомоги: як EPAM підтримує Україну 13:04 Зимова термобілизна та її призначення (Новини компанії) 12:08 У Козятинському музеї відбудеться виставка живопису Геннадія Мацка «Моє натхнення» 11:00 Затвердили нові правила благоустрою 10:19 Зарплати, пенсії та пільгова іпотека. Що зміниться у жовтні 09:17 Зачаття Іоанна Предтечі та День Іраїди: дізнайтесь про традиції, прикмети та заборони 6 жовтня 08:22 «Забезпечимо наших хлопців одягом не з фланелевих пелюшок, а якості, на яку вони заслуговують»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up