Спецтема: карантин

Борщівник не квітка для селфі, а небезпечна рослина

Борщівник не квітка для селфі, а небезпечна рослина

Цікавий випадок трапився по дорозі в Медведівку. Троє дівчат старшокласниць недалеко від Махнівсько-Бердичівського перехрестя вподобали на узбіччі дороги гігантську рослину і захотіли зробити з нею селфі. Невідомо чим би завершилося фото з Геракловою травою, якби між ними не було Наталки. Вона сказала своїм подругам дівчата — це борщівник

Дівчина розповіла своїм подругам ,як вона в позаминулому році більше місяця лікувала опіки ніг, які отримала внаслідок контакту з борщівником при поході на річку. 

-Я також хотіла зробити звичайну фотосесію з гігантською квіткою зовні схожою на кріп, - пригадує Наталя. 

Дівчина навіть подумати не могла, що Медвежа лапа, чи як ще називають борщівник Сосновського, “Помста Сталіна” може бути такою отруйною.

Почувши розповідь своєї подруги, дівчата не тільки передумали робити селфі з борщівником, а й біля гігантської рослини фотографуватися. 

Дівчата пішли в сторону Пляхової, а ми збили суцвіття, щоб ще комусь не кортіло біля рослини-гіганта фотографуватися.

Кожного року ми в кінці червня чи на початку липня відстежуємо на наших дорогах борщівники. В 2017 навіть їхати кудись не потрібно було. Суцвіття біло-зеленуватого  бур’яну, який нагадував парасольку красувався під стіною колишнього залізничного училища, що біля переходки на кругу. В 2018-2020 роках борщівник був помічений на дорозі Козятин-Кордишівка. Кордишівка-Куманівка, Козятин-Миколаївка.

Про небезпечну рослину борщівник ми повідомляли і у минулому році. Його на ділянці дороги Козятин-Миколаївка перед поворотом на Куманівку дорожники навіть старанно обкосили, сприйнявши борщівник за щось красиве та корисне.

Повідомляли ми і про небезпеку Борщівника. Це рослина, яка росте до 2,5 метра у висоту з білим суцвіттям, схожим на парасольку. Небезпечний сік рослини може вражати шкіру людини. Чим сильніше на уражене тіло гріє сонце, тим опіки будуть глибшими. Іноді вистачає одного дотику до цієї рослини, щоб отримати опік шкіри. Попадання соку цього бур’яну в очі може призвести навіть до сліпоти. Особливо небезпечний сік “окупанта” це ще одна назва борщівника для дітей. Вони ж у нас великі винахідники. А приваблює дітей цей бур’ян своєю трубчастою серцевиною, тож можуть зробити з стебла борщівника і зорову трубу, і трубку для забави кульками. 

При опіках борщівником лікарі-спеціалісти рекомендують густо намилити уражене місце господарським милом та змити водою, а ще краще змити лосьйоном, що містить спирт. Головне не торкатися ні обличчя ні очей. Якщо складається ситуація що під руками немає ні мила ні води, то потрібно закрити від сонячних променів уражену ділянку шкіри.

Знешкоджувати борщівники - не тільки задача дорожніх служб, міських рад чи старостинських округів, а кожної людини та кожного з нас. Ще декілька років тому мігрував борщівник Козятинщиною тільки дорогами поблизу залізниці. В цьому році він з’явився на дорозі недалеко від Махнівки з лівої сторони в сторону Козятина. Але радує те, що він там був в гордій одинокості.

Коментарі (4)
 • Марина Щаблевская

  А що робити з підприємцями які невідомо яким чином привласнили прилеглу територію біля свого господарювання , "загадили" її і не прибирають . На цьому шматку земла росте все що є алергенним , я це точно знаю , адже більше 30 років скошували і виводили хімікатами амброзію . Тепер вона там буяє і розкошую , а я дякувати цим ФОПам пью ліки щодня .
 • Таня Янковчук

  Навідайтесь на територію ( за училище) там ліс тієї трави.

  Вячеслав Гончарук reply Таня Янковчук

  0637364726 Я перевіряв ту територію під час заходу Ірини Колесник. За училищем борщівника немає.
 • Alla Kolomiiets

  Хтось має косити трави біля узбіччя доріг,де ці служби

keyboard_arrow_up