Через санкції проти російських компаній на український бізнес може чекати колапс

Через санкції проти російських компаній на український бізнес може чекати колапс

Президент затвердив санкції проти низки російських компаній, у тому числі проти соціальних мереж

"Однокласники.ru" і "ВКонтакте" можна було заборонити ще три роки тому, запропонувавши при цьому українцям альтернативну платформу для подальшого спілкування. Це ж саме стосується й інших компаній – "Яндекс", Mail.ru. Чому це відбулося саме зараз?

Підхід "забрати одне, не давши інше" не дозволить уникнути невдоволення з боку суспільства.

Указ президента можна трактувати так, що користувачі втратять доступ до сервісів "Яндекс" та Mail.ru. На практиці санкції проти соціальних мереж можна буде обійти. Ніхто не відміняв такі речі як proxy, VPN. Доступ залишиться таким же як і був.

В свою чергу розповсюдження економічних санкцій на систему 1С може призвести до заморозки бухгалтерських процесів. Цю систему використовують більше 90% підприємців України.

Якщо 1С не знайде спосіб легалізувати свою діяльність в Україні, або українська влада не відкладе своє рішення щодо санкцій проти 1С на пізніший термін, перший місяць-два на бізнес чекає колапс. Потім з’явиться національний продукт, бізнес поступово почне з ним працювати.

З альтернативними програмними продуктами поки що все складно.

На сьогодні існує система M.E.Doc, але вона не настільки широко використовувана, і ще питання – наскільки відповідає потребам бізнесу.

При виборі російських компаній, проти яких застосовувати санкції, потрібно зважати на те, від чого може постраждати і наша економіка.

У випадку із соціальними мережами та системою 1С спочатку ми повинні були створи свої програмні продукти, запропонувати їх бізнесу та українцям, а вже потім вводити санкції.

Олександр Федієнко, голова правління Інтернет Асоціації України.


 

0
0
0
0
Популярне у Козятині Популярне у Козятині
Козятинець на «Lanos» збив пішохода Козятинець на «Lanos» збив пішохода
Козятинській СБУ з бюджету дали 300 тисяч?! Козятинській СБУ з бюджету дали 300 тисяч?! Ці сміливі роботи не щадять нікого Ці сміливі роботи не щадять нікого Влада оголосила війну ФОПам Влада оголосила війну ФОПам Матері Матері
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up