Дитина це дзеркало сім'ї

Дитина це дзеркало сім'ї

У школі №3 учитель основ здоров'я Вікторія Пилявець провела майстер-клас «Взаємодія школи та сім'ї у вихованні моральних цінностей школярів». У заході взяли участь учні, батьки, вчителі шкіл міста.

Щоб виростити повноцінну людину, культурну, творчу та соціально зрілу особистість, необхідно, щоб вчителі та батьки діяли, як союзники, ділилися з дітьми добротою, досвідом та знаннями. Під час майстер-класу вчителі, батьки та учні намагалися висловити свої думки щодо виховання моральних цінностей і були активними учасниками різноманітних інтерактивних вправ.

Вправа «Банк добрих справ» показала, що результатом морального виховання є соціальна компетентність дитини – відкритість до світу людей як потреба особистості, навички соціальної поведінки, готовність до сприймання соціальної інформації, бажання пізнавати людей, робити добрі вчинки.

Вправа для вчителів «Головні пріоритети у моральному вихованні школяра» показала, що вчитель поєднує доброту з вимогливістю. Це дозволяє формувати у дітей норми поведінки, дисциплінованість не позбавляючи ініціативи і життєрадісності, вчить поважно ставитися до встановленого в класі порядку. Від педагога потрібна витримка, розумна строгість, поважне ставлення до вихованців.   

Під час виконання вправи для батьків «Ми – батьки», представник від батьків, мама чотирьох дітей пані Хрищенюк прийшла до висновку, що родина може виступати як позитивним, так і негативним фактором виховання. Вона зауважила, що позитивна дія на особистість дитини полягає в тому, що ніхто, крім найближчих для неї в родині людей – мами, тата, бабусі, дідуся, брата, сестри, не ставляться до дитини краще, не люблять її так і не піклуються стільки про неї. А представник родини пані Фурман  наголосила, що ніякий інший соціальний інститут не може потенційно нанести стільки шкоди у вихованні дітей, скільки може зробити родина. Учасники майстер-класу визначили головні напрямки, на які необхідно звернути увагу, щоб не «втратити» свою дитину.

Цікаво відбувалось обговорення педагогічних ситуацій для вчителів, життєвих ситуацій для дітей і батьків.

Підсумком майстер-класу була інтерактивна вправа «Коло думок» (різнокольорові долоньки), яка вимагала закінчити речення «Я добрий батько, мати…», «Я гарний вчитель…» та вправа «Галявина доброти» (для дітей).

Після спільного обговорення прийшли до висновку, що здатність відчувати любов, сприймати її та дарувати іншим визначають як ознаку морально-духовного зростання людини. Адже почуття любові спонукає нас зазирнути всередину своєї душі, міркувати над своїми вчинками.

Батьки ЗШ №3

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
21:31 Обвал цін на ягоду та овочі і чи все так добре з ремонтом дороги покаже час 19:09 Човни, мотопомпи, обігрівачі: з Вінниччини відправили першу допомогу на Херсонщину photo_camera 17:05 Підопічні міського терцентру отримали кваліфіковану психологічну допомогу photo_camera 15:34 За минулу добу вогонь обпалив понад 3 га ґрунту. Горіло і в нашому районі Від читача 09:29 Чи був шанс у Брюса Вілліса, Джека Ніколсона та Верни Блум попередити деменцію? 13:21 Пам'ятаємо. Сьогодні 4-річниця з дня загибелі нашого Героя Максима Олексюка 12:32 На Вінниччині синоптики сьогодні прогнозують місцям дощі, можливі грози 11:00 ТОП-10 закупівель міської ради за травень 10:42 Козятинська Рада ветеранів запрошує усіх на звіт міського голови 09:30 Нашому захиснику Ілхану Радулову потрібна снайперська гвинтівка. Збирають кошти 08:48 Жителів Козятинщини просять допомогти з житлом евакуйованим мешканцям Херсонщини 08:24 Подорож в Медведівку, стілець в аптеці та чого не можна робити в парку photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up