Федір Білошкап навіть уявити не міг, що в його вітряку буде хліб для космонавтів

Федір Білошкап навіть уявити не міг, що в його вітряку буде хліб для космонавтів
  • Мешканець Козятина Руслан Козаченко, переглядаючи вдома документи своєї покійної бабусі Анастасії Федорівни, знайшов пожовкле фото вітряка. Того самого, якого в 1986 році реанімували і він став єдиним на Вінниччині Музеєм хліба 

При зустрічі Руслан показав фотографію млина, якого збудував його прадід Федір Білошкап. На фото є дата - липень 1953 року. Тобто фото було зроблене в 43 річницю, як сільський хлопець Федір Білошкап в 1910 збудував того історичного млина. А ми з цього приводу нащадку Федора Білошкапа поставили кілька питань.

— Руслане, розкажи, що ти знаєш про батька своєї покійної бабусі Анастасії Білошкап-Козаченко?

— Я, мабуть, знаю за прадіда менше, ніж знаєте ви, – каже наш співрозмовник. – Бабуся Стася розповідала, що мій прадід ще в дитинстві залишився сиротою з двома молодшими сестричками. Він брався за кожну роботу, за яку розраховувалися живими грошима чи продуктами. На роботі він, зустрічаючись зі спеціалістами, мулярства навчився, ремеслу будувати плити опалення та печі з димарями. Коли його запрошували на монтажні роботи, погоджувався без роздумів. Адже потрібно було заробити на себе і годувати сестричок. Зібравши трохи грошей, прадід в місцевого багатія купив над дорогою невелику земельну ділянку. Придбав усе устаткування до млина і на тому шматочку землі збудував млин. Не було б прадідового вітряка, скоріше за все не з’явився б у Білопіллі  Музей хліба.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
17:21 Наші шахісти привезли з Вінниці перемоги photo_camera 16:24 В області трощило дерева, а в районі випав град: про наслідки вчорашньої негоди photo_camera 14:00 Ремонт на Куликівського завершили photo_camera 13:31 «Для нас навіть гривня дуже цінна»: козятинчанці Олені Сорочинській потрібна допомога Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 12:06 Б’ють по скупченнях ворога та складах боєприпасів: про війну по регіонах України 11:03 Як зареєструватися на сайті нового постачальника газу photo_camera 10:04 Завтра у Козятині не буде світла. Перелік вулиць 09:31 Герой України Василь Пирогов мав багато мрій, і все перекреслив ворожий артобстріл 08:40 Останній день червня: про свята, прикмети та заборони цього дня 19:25 У нашому районі представили нового військового комісара
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up