«Горлиця» готується до 10-річного ювілею

«Горлиця» готується до 10-річного ювілею
Колектив «Горлиця» на репетиції в бібліотеці

Трохи більше як за місяць вокальний гурт «Горлиця» Сигнальського будинку культури святкуватиме 10 річницю з дня заснування колективу. На День Незалежності вони провели репетицію ювілейного концерту

Із самого початку перебування в будинку культури кинулось в очі оформлення сцени. Адже це перше, що бачить глядач перед початком концерту. У Сигнальському будинку культури вона нагадує період українського козацтва. По обидва боки плетений паркан, на якому ніби підсихають зібрані на зиму овочі та фрукти. Біля сцени вже з сьогорішнього врожаю красувались зплетені з колосків пшениці дідухи. З обох боків від дідухів та в глядацькому залі милують око українськи хустки.

Неочікувано з-за сценічної завіси показалися самі вокалісти. Вони, зібравшись у ряд, почали репетицію. 

Після кожного куплета пісні, керівник ансамблю переставляв артистів-аматорів місцями. Коли колективне звучання задовольнило керівника гурту, «Горлиця» співала пісню повністю. Спочатку виконали твір про Україну, а далі співали про українське село й життя хліборобів.

Коли репетиція на сцені добігала кінця, «Горлицю» приїхав привітати директор «Махаринецького агро» Сергій Бенедичук. Виявляється він уже третій рік дружить зі співочим колективом.

А почалася історія «Горлиці» не на сцені будинку культури, й не в глядацькому залі, а в бібліотеці. Саме там майже 10 років тому збулась мрія жінок Сигналу й Титусівки створити пісенний колектив. Коли в бібліотеці жінки, які вели гуртки, заспівали пісню, директор будинку культури Людмила Заремблюк сказала: «Дівчата, у нас уже є пісенний колектив». Спочатку вони з Ларисою Мельник створили хорову капелу «Горлиця». Тоді там співало 11 учасниць. Пізніше, коли до них приєднався знавець музики Борис Сичевський, «Горлиця» стала виконувати народні пісні більш естрадного стилю. 

– Зараз ми колектив народної творчості «Горлиця», – каже пані Людмила. – До карантину ми багато років брали участь на всіх святах нашого Сигналу. Запрошували наш колектив на свята в районі. Треба відновлювати докарантинні колективні традиції, тому так часто збираємося на репетиції, – сказала на завершення нашої зустрічі завідувачка будинку культури Людмила Заремблюк

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (1)
  • Лілія Кузьменко

    До  2010 року ні ансамблю не було , ні щорічних виступів на обласних заходах ???
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up