Творчість на пенсії. Як наші землячки сворюють красу не для продажу

Творчість на пенсії. Як наші землячки сворюють красу не для продажу
Марія Загорулько з Вернигородка демонструє свої картини на святі в Білопіллі

На пенсії життя – є цікавим і різнобарвним.  Такої думки наші майстрині з вишивки та виготовлення декоративних картин.
 

Марія Загоруйко із села Вернигородок весь свій будинок прикрасила вишитими картинами. Її стіни схожі на музейні вітрини.  Жінці 89 років і вона знаходить радість у традиційному давньому ремеслі. 

– Я з чоловіком переїхала до Козятинщини із Полтави, – розповідає Марія Адамівна. – У Вернигородку проживаю уже 11 років. Працювала  у психіатричній лікарні. Цій нелегкій роботі нагляду за хворими присвятила 30 років свого життя.  У 1992 році вийшла на пенсію і почала вишивати. А опанувала це мистецтво ще з дитинства. Моя бабуся вміла гарно вишивати.  Я вишивала спершу хрестиком, а коли переїхала у Вернигородок захопилась бісером.

 Жінка вишила понад 100 картин. Основна тематика – релігійна, це ікони, картина «Таємна вечеря», а ще пейзажі.

Авторизуйтесь і читайте преміум статті

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

keyboard_arrow_up