Хліб не возять, бо покупців немає

Хліб не возять, бо покупців немає
  • На гарячу лінію газети «RIA Козятин» звернулася мешканка Лопатина Козятинського району. Вона повідомила, що в їхньому селі не має продовольчої крамниці.
  • У село привозять хліб один раз на тиждень, в четвер та ще й поганої якості з ознаками цвілості.

Щоб розібратися, у чому справа, ми зателефонували до виконуючого обов’язки голови Миколаївської сільської ради Віктора Бальшанека.

– Питання з постачанням хліба в Лопатині є, – каже Віктор Бальшанек. – Як мені відомо, привозять туди хліб у четвер і в суботу. Не возять кожен день, бо Лопатин малонаселенный пункт.  Магазин там не працює років з десять. Причина та сама, низька реалізація продуктів харчування. Люди з Лопатина зверталися до нас, одного разу одна жінка погодилась стати підприємцем з реалізації хліба в селі. Через декілька днів покинула хлібну справу, тому що працювала собі в збиток. Така ситуація не тільки в Лопатині, а й у Великому Степу там також село малолюдне. Були випадки, що підприємці, які завозять хліб, за день продавали всього декілька хлібин. Ніхто не хоче працювати собі у збиток, від того й такий результат. Коли б у селі з’явився підприємець, який взявся за цю справу, сільська рада була б тільки «за» і чим змогла – тим би допомогла, – підсумував виконуючий обов’язки сільського голови. 

За останнім переписом в Лопатині налічувалось 284 людини, зараз ще менше. У спілкуванні з селянами стало відомо, що деякі лапатинчани випікають хліб та коржі самостійно. Можливо доцільно було б створити самим селянам міні-кооператив з декількох сімей і випікати хліб для себе? З чогось треба відроджувати село. Адже Лопатин у 1860 році заснували, як кажуть, на рівному місці, без хлібопекарень і магазинів. За 25 років з дня заснування в Лопатині налічувалось 38 домогосподарств і чисельність  людей  була до 330 осіб. У 1890 році в Лопатині граф  Бжозовський побудував палац в стилі середньовіччя. Правда, до наших днів той палац не дожив. Його розікрали, а потім спалили більшовики в революційному 1918 році.

За переписом населення, в 1897 році в Лопатині було вже 923 особи. 452 чоловіки і 171 жінка. Чому без всякої цивілізації в Лопатині збільшилось населення? Тому, що на річці Постол, яка й досі тече через село, збудували водяний млин і в ньому лопатинчани мололи зерно. Який тут між двома епохами зв’язок? Тільки той, що й тоді люди працювали, гуртувались і виживали. Лопатинчанам також надіятись потрібно тільки на себе.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up