Хочуть повернути дошку пошани

Хочуть повернути дошку пошани
 • Ветерани Козятина клопотатимуть про встановлення у центрі міста Алеї слави.
 • Таке рішення прийняли на засіданні Міської ради ветеранів, яке відбулося у четвер, 26 листопада.
 • Чому вони хочуть, щоб дошку пошани повернули і де саме просять її встановити?

Не так давно біля парку, на вулиці Пилипа Орлика була дошка пошани. Її добре пам’ятає не лише старше покоління, бо демонтували її трохи більше року тому. Раніше тут висіли портрети працівників і світлини трудових колективів різних установ та організацій не лише міста, а й району. Свого часу тут були фотографії почесних громадян Козятина.

Традиція встановлювати дошки пошани виникла за часів Радянського союзу. Їх ставили по всіх куточках СРСР. Козятин не був винятком. В радянську епоху в нашому місті така дошка стояла на центральній площі, біля сучасного Міського будинку культури, де колись був кінотеатр «Мир». У той час дошка була районною. Тут були портрети передовиків соціалістичного змагання, сільського господарства та транспорту.

Була ще одна дошка, подібна до районної. Вона стояла на вулиці Пилипа Орлика. Тут вже висіли портрети козятинчан.

Пізніше дошку пошани з площі перенесли на вулицю Пилипа Орлика. Там вона стояла до початку серпня 2019 року. Наприкінці липня виконком міської ради прийняв рішення демонтувати частину конструкції міської дошки пошани «у зв’язку з фізичним і моральним зносом». Відтак дошку знесли, але не повністю. Залишили половину, що ближче до перехрестя з вулицею Грушевського. Тут розміщені портрети воїнів АТО/ООС, яких Козятинщина втратила за роки конфлікту на сході країни. А на місці знесеної конструкції висадили ряд туй.

Згодом міська рада ветеранів вирішила створити свою Алею слави, на зміну демонтованої дошки пошани. Влада міста поставила єдину умову — щоб на алеї не було портретів ідеологічних комуністичних лідерів. Відтак почалися підготовчі роботи. Зусиллями членів організації та за фінансової підтримки підприємців нашого міста облаштували «Алею слави». Її відкриття відбулося у грудні минулого року. Розташована вона у приміщенні Міської ради ветеранів. Тут портрети видатних діячів міста, заслужених громадян Козятина.

Тепер Міська рада ветеранів хоче відновити Дошку пошани.

— Це історія нашого міста, як би там не було, — сказав під час засідання Міської ради ветеранів Федір Кропива, голова організації. — Під час декомунізації все згребли, прибрали цю дошку пошани. Інші міста зробили це більш розумно. Залишили цю дошку пошани, назвали її «Алеєю слави» і вони діють. Як у Бердичеві, в Жмеринці, інших містах.

До слова, у Бердичеві алей слави кілька. Є алея спортивної слави, є — трудової. Щоправда, вони мають більш сучасний вигляд.

— Ми самі за цей рік відновили альбом пам’яті, який знаходиться в музеї нашого міста, передали, — продовжує Кропива. — То кропітка робота, над нею працювали довго. Ми відновили алею слави, яка повинна бути не тут, хоча вона й тут не заважає. Вона повинна бути в центрі міста.

Голова Міської ради ветеранів вважає, що Алея слави має бути на площі, поруч з Міським будинком культури. Питання про її встановлення порушували ще на попередньому засіданні, де підготували лист-звернення до міської ради. Тепер Рада ветеранів планує повторно звернутися до влади з клопотанням про встановлення Алеї слави. Це рішення члени організації підтримали одноголосно.

Опитування

Чи потрібно встановлювати в центрі міста Алею слави?

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (5)
 • Artur Edu

  Ці старі маразматики взагалі знають як маски треба носити? Тільки одна особа закрила ніс. Бачу що цей телепень за столом полюбляє випити. Весь червоний :)
 • Alexs Tkachuk

  Ганьба
 • Валерій Загребельний

  За чей счет банкет?
 • Ната Ковалёва

  Совок бессмертен!

  Alexs Tkachuk reply Ната Ковалёва

  100% вони при владі,
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up