Історія 95-річного фронтовика з Кордишівки Леоніда Дриги: «Тікав, воював і ледь не загинув»

Історія 95-річного фронтовика з Кордишівки Леоніда Дриги: «Тікав, воював і ледь не загинув»
Солдат Ліворуч Іван Дрига разом з побратимами. Війна забрала багатьох його товаришів
  • Пам'ять. Історія 95-річного фронтовика з Кордишівки Леоніда Дриги. На його долю випало чимало випробувань: тікав від примусових робіт, воював, і дивом вижив після поранення
     

Леонід Петрович Дрига народився 16 вересня 1925 року в селі Кордишівка. У родині було четверо дітей. Жили дуже бідно. Чоловік закінчив п’ять класів. Потім пішов на роботу в колгосп. Коли розпочалась війна, молодому Леоніду було 16 років. Його та іншу молодь в 1943 році забрали німецькі солдати на примусові роботи до Третього Рейху.

Втеча і довга дорога додому

  —  Погрузили нас в ешелони, на станції Козятин, дали мед в невеликих брикетах і ковбасу. Я вирішив, як втечу, занесу маленькому племіннику ці ласощі, — згадує Леонід Дрига. – Втекти на рідній землі не вдалося. На території Польщі ми домовилися з конвоїром. Совісний чоловік був. Ми попросили, щоб він не закривав дверей вагона. Тільки ешелон почав набирати швидкість, ми ці двері відкрили. Вистрибнуло кілька чоловік. Німці відкрили вогонь. Бог помилував, ешелон набрав швидкість і його не могли зупинити. Так ми втекли до лісу.

Далі кожен з втікачів пішов своєю стежкою. Леонід Дрига залишився сам. Дорогою з’їв мед та ковбасу.  

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up