Із собакою на стадіон тепер зась?

Із собакою на стадіон тепер зась?
  • На міському стадіоні заборонили вигулювати собак. Відповідна табличка з’явилася на воротах при вході.
  • Заборона стосується всієї зони відпочинку Водокачка, чи на тій частині острова, що за стадіоном, із чотирилапими гуляти все таки можна? З’ясовували наші журналісти

Зона відпочинку на Водокачці одна з улюблених серед козятинчан. Тут займаються спортом, вболівають за місцеві футбольні команди, приходять ловити рибу, взимку, коли річка береться кригою, катаються на ковзанах, а влітку пікнікують. І, звісно, багато людей навідуються на стадіон просто погуляти. Чимало козятинчан приходять сюди зі своїми песиками. Минулого літа нам зустрілися також декілька господарів, які разом із кінологом вчилися дресирувати своїх чотирилапих улюбленців. Та й на самому стадіоні серед постійних мешканців були декілька собак і кішка. Для песиків навіть змайстрували будки.

Днями ми навідалися на стадіон. Перше, що кинулося в очі — червоними літерами слово «Заборонено» на табличці, прикріпленій до воріт стадіону. Нижче — напис «вигулювати собак» і поруч значок із песиком, перекреслений червоною лінією. Поруч іще одна табличка «Прохання не смітити». І цього прохання, схоже, дотримуються не всі, хто навідується на Водокачку. Бо якщо на території самого стадіону чисто, то про решту острова цього, на жаль, не скажеш: звісно, не гори сміття, але на траві то використана медична маска лежить, то пуста пляшка з-під якогось напою у кущах, які ще не встигли побратися зеленню. Дві цукерки в когось випали з кишені. Трапляється і таке сміття, про яке й писати соромно. Аварійні дерева, про які ми писали не так давно, підчистили. Під ними ще видніються залишки свіжої тирси.

Загалом відвідувачів у зоні відпочинку поменшало. Принаймні на той час, коли ми там перебували, а це була друга половина дня, людей було не багато. Декілька дітей грали у футбол на зеленій зоні, на баскетбольному майданчику дорослі грали в баскетбол. Один з них прийшов разом зі своїм домашнім улюбленцем. Чотирилапий спокійно лежав і спостерігав за усім, що відбувається навколо. Очевидно, його господар або не бачив таблички про заборону вигулу собак, або проігнорував її.

Перед тим, як піти зі стадіону, роздивилися ту табличку уважніше. Шрифтом меншого кеглю написано, що заборона діє згідно з рішенням виконкому Козятинської міської ради № 21 від 26.06.2019 року.

У документах виконкому за 2019 рік ми таки знайшли рішення під номером 21. Втім стадіону воно зовсім не стосується. Рішення під цим номером взагалі не підлягає оприлюдненню відповідно до законів «Про доступ до публічної інформації» та «Про захист персональних даних».

Ми продивилися усі рішення виконавчого комітету за 2019 рік і таки знайшли те, яке стосується заборони вигулювати собак на стадіоні. Воно було під номером 221. Цитуємо текст документу:

«Заборонити тримання та вигул домашніх собак і котів на території міського стадіону «Локомотив». Доручити директору міського стадіону виготовити та встановити на території стадіону відповідні інформаційні таблички».

Нагадаємо, рішення датується ще 2019 роком. Втім табличка про заборону чомусь з’явилася лише зараз. Усі ці два з половиною роки люди продовжували приходити на стадіон зі своїми чотирилапими. Як господарям собак бути тепер? Гуляти з улюбленцями не можна взагалі на всьому острові чи тільки біля стадіону? Адже під словом «стадіон» ми переважно розуміємо усю зону відпочинку на Водокачці. За роз’ясненнями ми звернулися до Наталії Добржанської, директора міського стадіону «Локомотив».

— Сам острів ділиться на дві території, — пояснює Наталія Добржанська. — Одна частина належить до міської ради, це паркова зона. Інша частина, від паркану до водойми, належить до території стадіону «Локомотив». Я як директор «Локомотиву» відповідаю за всю територію стадіону, але не за частину острова і паркової зони. Оскільки у мене працюють працівники, які щоденно прибирають, вирізають, чистять, на території стадіону бажано не вигулювати собак.

Не гуляти з чотирилапими на території стадіону просять з двох причин. Перш за все через те, що господарі часто-густо не прибирають за своїми улюбленцями. Ще одна причина в тому, що серед відвідувачів стадіону можуть бути люди, які бояться собак.

— Люди думають, це мій собака, мій улюбленець, він не кусається, він добрий, — каже директор стадіону. — У мене є діти на майданчику, які бояться панічно собак. Собака велика, вона слухає господаря, але вона без повідка, без намордника. Також питання чому? Так само люди поважного віку, які гуляють, не повинні боятися.

Тож у парковій зоні, тій, яка за межами паркану, гуляти із чотирилапими ніхто не забороняє. Але не забудьте взяти із собою пакетики, щоб прибрати за своїм улюбленцем. Натомість на самому стадіоні з улюбленцями просять не гуляти, втім якщо ви все таки зайдете на територію стадіону, потурбуйтеся, щоб ваш собака був на повідку, в наморднику, якщо це велика порода, і обов’язково прибирайте за своїм чотирилапим.

 

Читайте також:

Чи роблять щось, щоб собак на вулицях Козятина стало менше?

Рятують життя тим, кого господарі покинули напризволяще

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

09:00 Йде на поправку: Емілія Войтюк старається ходити, хоча декілька місяців не могла стояти самостійно play_circle_filled 07:50 Актуальний графік: які погодинні відключення світла діятимуть в області сьогодні, 31 січня 20:07 УЗД-апарат та генератор: Козятинська ЦРЛ отримала допомогу від німецьких благодійних фондів 17:47 Минулі вихідні стали врожайними для спортсменів Козятинщини Від читача 11:58 Онлайн-презентація«Як відкрити продовольчий банк у своєму місті» 15:05 Їхав п'яний, у комендантську годину та без прав: у Махнівці патрульні зупинили водія-порушника 13:10 Козятинчанин Дмитро Фінашин візьме участь у заходах Ukrainian Week у Вашингтоні 12:34 На змаганнях з гімнастики козятинчанкам вручили посвідчення дорослого розряду та звання КМС 11:13 «Цю красуню нам підкинули під машину» 11:00 Прибрати прибрали, але… 10:00 Із Кубка Поділля та чемпіонату України наші легкоатлети привезли шість медалей photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up