Китайська вакцина: кому в області робитимуть щеплення першочергово та які можуть бути побічні реакції?

Китайська вакцина: кому в області робитимуть щеплення першочергово та які можуть бути побічні реакції?
  • Днями до лікарень Вінниччини надійшло 5800 доз китайської вакцини CoronaVac виробництва Sinovac Biotech, які пройшли лабораторний контроль в Міністерстві охорони здоров’я України. З цієї кількості, половину доз планують залишити на складі, для другого етапу вакцинації, який потрібно завершити через 28 днів.
  • Про це під час брифінгу повідомила заступниця керівника департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації Тетяна Бондаренко.

Нагадаємо, ми писали, що у Вінницькій області очікують надходження вакцини CoronaVac

Повідомляють, що першочергово щеплення робитимуть маломобільним групам населення, а саме людям з інвалідністю, пенсіонерам та особам, які не можуть самотужки дійти до пункту щеплення.

«Другу дозу цієї вакцини треба колоти досить швидко – це 28 днів, після першої дози. Тому ми одразу половину доз залишаємо на обласному складі для другої дози. Наразі, потребує вакцинації в області 2430 людей списки уже складені. Із залишків вакцини, ми маємо розпочати вакцинувати освітян, які будуть працювати на ЗНО. Попередньо погодились на вакцинацію 400 освітян», — наголосила Тетяна Бондаренко.

На Вінниччині сформовано 9 мобільних бригад, які приїздитимуть на виклик до пацієнта. Одна із — козятинська. Після вакцинації бригада наглядатиме за щепленою особою ще 30 хвилин, аби пересвідчитись, що немає алергічних реакцій.

«Цей процес для нас новий. Ми ніколи не вакцинували вдома. На мобільні бригади лягає велике навантаження. 30 хвилин після вакцинації, бригада буде знаходитись біля людини, адже за цей час може відбутись алергічна реакція»

У Вінницькому обласному Центрі громадського здоров’я пояснюють, що вакцинація від COVID-19 допоможе розвинути імунітет до вірусу. Організм може певним чином реагувати на вакцину, це означає, що тіло вибудовує захист. Можливі такі реакції:

  • почервоніння, біль, набряк у місці ін’єкції,
  • лихоманка чи озноб,
  • головний біль, біль у м’язах чи суглобах, біль у животі,
  • збільшені лімфатичні вузли,
  • нудота,
  • втомлюваність,
  • безсоння,
  • запаморочення.

Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації. Якщо відчувається дискомфорт, потрібно звернутись до свого сімейного лікаря чи терапевта за рекомендаціями.

Опитування

Яка вакцина від коронавірусу у вас викликає більше довіри?

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up