Кожен хліб має свої корисні особливості і своїх прихильників

Кожен хліб має свої корисні  особливості і своїх прихильників
  • Смачний і запашний хліб ще називають заварним і з’явився він у наших магазинах не так давно.
  • Його виробництво стає все більш популярним в Україні, але не всі, мабуть, знають, що першими навчилися випікати заварні хліби прибалти і білоруси.
  • Скажімо, у Литві та Латвії нині заварні сорти хліба займають 70% у загальному виробництві хлібних виробів.

 А в нашій області лідером виготовлення цього продукту є ПрАТ «Козятинхліб», де виготовляється хліб «Любительський», хліб Житній заварний з чорносливом.

— Ми постійно працюємо над розширенням асортименту заварних хлібів, — розповідає генеральний  директор підприємства Сергій Олександрович Годенко. — Зараз проводимо пробні випікання хлібів аналогічно литовським та фінським технологіям. Основна, так би мовити, «фішка» такого хліба — приємний кислувато солодкий смак, що створюється завдяки поєднанню сучасних технологій приготування і спеціальних рецептур. Варто також зазначити, що майже всі заварні хліби готуються із житнього обдирного борошна і пшеничного першого або другого сортів, а рецептури на кожен сорт готуються окремо. Серед основних рецептурних складників (окрім борошна): цукор, кмин, солод житній ферментований, що надає хлібу темно шоколадного кольору. Усі вони є органічними.

Є одна характерна особливість — частина борошна в тісто вноситься у вигляді заварки, тобто 10% борошна заварюється крутим окропом. Далі ця заварка обцукрюється, заквашується і тоді вже добавляється під час замішування тіста.

А для того, щоб заварний хліб був більш пухким і запашним, у деякі його види додають пресовані дріжджі у невеликих кількостях. Проте окремі сорти випікаються без пресованих дріжджів, а лише на хмелевій житньо-пшеничній заквасці, яка готується у нас на виробництві.

Не слід забувати, що заварний хліб має розчинний білок і через це він стає трохи липким. Для того, щоб цю липкість зменшити, треба збільшити кислотність. Саме для цього ми застосовуємо молочнокислі закваски, тому заварні хліби мають дещо вищу кислотність, ніж звичайні. Це мають враховувати споживачі. І взагалі, ми бачимо, що кожен сорт має свого любителя, тому не можна стверджувати, що, скажімо, білий хліб — кращий, ніж житній, або заварний — ліпший за пшеничний. Кожен хліб має свої корисні особливості й своїх прихильників. А оскільки заварний хліб — це для нас відносно новий продукт, то споживачам варто знати більше про його смакові властивості.

Вероніка ЛЮБІЧ

А який хліб їдять козятинчани? Читатйте тут:

Які ви знаєте сорти продукції “Козятинхліб”?
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (1)
  • RIA-Козятин

    Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up