Козятин від розрухи в 1943 році врятували розвідники

Козятин від розрухи в 1943 році врятували розвідники
Козятин періоду німецької окупації. Такий вигляд мав вокзал

Наприкінці грудня 1943 року Козятин звільнили від фашистських загарбників під час Другої світової війни. Щоправда, думки істориків та свідків тих подій, в який саме день це трапилося, різняться. Які є версії?

Читаючи історичні факти чи розповіді свідків визволення Козятина, стикаєшся з розбіжностями даних того історичного періоду. Тільки ми не ставимо за мету якийсь факт чи чиюсь розповідь поставити під сумнів. Ми лише  констатуємо, як мало сказано за воїнів-розвідників, які дали можливість радянським військам зайти в не зруйноване місто.

Спираючись на історичні дані, радянські війська увійшли в місто 28 грудня 1943 року. Це сталося завдяки сміливим і рішучим діям 69-го танкового полку. Ось як про визволення Козятина розповідав командир 69 танкового полку підполковник Іван Бойко: «Перші ж постріли та надзвичайної сили вибух вагону з амоналом викликали в німців страшенну паніку. У них залишився один вихід — відступати через поле на Комсомольське та Бердичів. Фашисти спасалися втечею, кидаючи на вулицях свою бойову техніку. Їх били не тільки танкісти, а також місцеві жителі».

Іван Бойко, підполковник 69 танкового полку, який звільняв Козятин

Місцеві жителі на той час вулиць Калініна та Папаніна, у яких було під час окупації близько трьох хат на вулицю,  розповідали, як бачили білі силуети розвідників, які повзли через засніжене поле з Іванковець у бік залізниці.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up