Козятинчани частіше розлучаються, ніж одружуються

Козятинчани частіше розлучаються, ніж одружуються
Інна Крейдіна каже, що батьки рідко дітей називають маловживаними іменами

Статистика. Щороку кількість населення скорочується, на одне народження припадає дві смерті. І розлучатися українці стали частіше. Це загальноукраїнська статистика. У Козятині і районі ситуація теж невтішна

 

Станом на 1 серпня минулого року нас, за даними Держстату, було 41 мільйон 990 тисяч осіб. Рік тому цей показник дорівнював 42 мільйони 248 тисяч осіб. Тільки за перше півріччя 2019 року населення України скоротилося на 163 тисячі, а за весь рік стало ще менше. 

У кінці минулого року уряд зробив перепис населення, використавши три різні методи підрахунку. Проте окуповані території і Крим цього разу не враховували. Нарахували 37 мільйонів 289 тисяч осіб: трохи більше 20 мільйонів жінок і 17 мільйонів чоловіків.

За оцінкою Держстату на кожних сто померлих припадає 51 живонароджений. 

За статистикою розірвання шлюбу рекордним виявився 2018 рік. У ньому було 53 тисячі вісімсот шістдесят розлучень, що на 20 тисяч більше від показника минулих років.

Яка статистика в нашому місті за останній рік, ми дізналися в Козятинському РАЦСі. 

– У Козятині за 2019 рік зареєстровано 229 шлюбів і тільки 53 розлучення, – каже начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану громадян Інна Крейдіна. – Здавалося б, така статистика навіть добра. Але це не той випадок. Якщо брати в цілому за статистикою, то розривається кожен другий шлюб.

Начальник РАЦСу пояснила, що з липня 2010 року актові записи ведуться не за кожним розлученням.  Подружні пари, які розлучаються через суд, остаточним документом мають рішення суду. В таких випадках актовий запис про розірвання шлюбу не складається. У РАЦСі  на підставі рішення суду ставиться тільки відмітка про розірвання шлюбу.
– Якщо до 53 розлучень, які зафіксовані у нас, додати 216 відміток розлучених через суд, то виходить, що маємо 269 розірваних шлюбів. А це більше, ніж зареєстрованих в місті шлюбів за минулий рік. Ось така невтішна статистика по місту, – говорить Інна Крейдіна. –  Якщо брати по Козятинському району, то зареєстровано разом з нами 318 шлюбів і 269 розлучень

– Інно Володимирівно, скільки народилося за минулий рік в нашому місті дітей?

— Народжень по місту у нас зареєстровано за минулий рік  260, разом з районом 438 новонароджених дітей, 231 дівчинка і 207 хлопчиків.

– А якими популярними і рідкісними іменами називали в минулому році новонароджених козятинчани?

—  Найпопулярніші імена серед дівчаток: Софія, Валерія, Анастасія, Поліна, Вікторія, Анна. Хлопчикам найчастіше дають імена Іван, Максим, Богдан, Артем, Матвій, Михайло.

Серед рідковживаних чи нетрадиційних імен, що були зареєстровані в минулому році, жіночі: Аботта Адель, Косміна, Сонета, Кая, Ярина, Єсенія, Амелія, Тереза Емма, Єсмі. Чоловічі: Анар, Ян, Арсен, Вітас, Даніель, Еміль, Платон.  

Померлих по місту  381 на 260 новонароджених і на 438 народжених по району померло 1126 осіб. 

У 2020 році станом на 11 годину 24 січня народилося 19 діток, померло до 50-ти людей.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up