Козятинські пам’ятники історичним постатям

Козятинські пам’ятники історичним постатям
  • Є у Козятині двійко пам’ятників діячам різних епох, встановлені у різну добу: один — ще за Радянського Союзу, інший — після того, як Україна стала незалежною.
  • На відкриття одного з них приїжджав Віктор Янукович.
  • Що це за монументи і як їх живі прототипи пов’язані з нашим містом — дізнаєтесь у нашій публікації.

Цього разу героїв нашої статті знову двоє. Вони живуть у різних кінцях міста. Один — біля училища, інший — у самісінькому центрі Козятина. Певно, ви вже здогадалися, про які саме монументи йтиме мова. Розпочнемо з того, що біля училища.

Його ім’я носив навчальний заклад

На території Міжрегіонального вищого професійно-технічного училища залізничного транспорту розташовано кілька пам’ятників. Та зараз у нашому полі зору лише один. Це — погруддя на гранітному постаменті. Воно стоїть просто навпроти центрального входу до училища.

Бюст зображає чоловіка у військовому кітелі з численними нагородами на грудях. Цей бронзовий пам’ятник встановлений на честь Івана Бойка. Він з’явився у нашому місті у 1977 році. Це — монумент Київського художнього фонду. Чиїх саме рук творіння — достеменно невідомо.

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up