Козятинські пам’ятники-камені

Козятинські пам’ятники-камені
  • Продовжуємо знайомити вас з монументами нашого міста.
  • Цього разу героїв нашої публікації знову два.
  • Обидва розташовані у центрі, один — на центральній вулиці, інший — у провулку, що веде до залізничного мосту.
  • Коли з’явилися і що символізують?

Нині у Козятині лише два пам’ятники у формі каменів. У радянські часи їх було вдвічі більше. Ще два подібних монументи досі стоять у Пушкінському сквері, але після декомунізації вони тепер не виконують функції пам’ятника. Тож розповідати про них ми не будемо.

Почнемо нашу розповідь з монумента, що стоїть у кутку центральної площі, з боку перехрестя вулиць Героїв Майдану та Пилипа Орлика. Він символізує страшну для історії Козятина подію, що сталася у роки Другої світової війни.

На цьому камені фотографії двох чоловіків, які колись мешкали у нашому місті. Це — Іван Сербін та Григорій Кондрацький. Певно, ви вже чули ці прізвища, адже іменами цих людей назвали дві вулиці у Козятині — одна на «тій стороні», інша — у південно-західній частині міста, біля автостанції.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up