Козятинські рятувальники попереджають про правила поведінки на воді

Козятинські рятувальники попереджають про правила поведінки на воді
  • У Козятинському районі серед населення місцеві рятувальники розповсюджували листівки із правилами поведінки на водних об'єктах.
  • Додають, що роздали їх до півтисячі штук

Рятувальники області щодня здійснюють роз'яснювальну роботу, спрямовану на запобігання надзвичайним подіям та загибелі людей під час відпочинку на водоймах.

Правила безпеки під час перебування на водних об'єктах. Заходи безпеки при купанні

  • Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.
  • Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин.
  • Не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. При різкому охолодженні у  воді  настає рефлекторне  скорочення  м'язів,  що спричиняє припинення дихання.
  • Забороняється входити у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.
  • Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном.
  • У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.
  • Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил.
  • У водоймах з великою кількістю водоростей потрібно намагатися плисти  поблизу  самої поверхні  води,  не робити різких рухів,  щоб не заплутатись.
  • Якщо ж руки або ноги заплуталися в стеблах, необхідно зупинитися (прийняти положення "поплавка", "спливання") і звільнитися від них.
  • Дуже обережно плавайте на надувних матрацах і надувних іграшках. Вітром їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею - захлеснути, із них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.
  • Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності. Не можна плавати з трубкою при сильних хвилях!

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина?

Негайно оцініть обстановку та подивіться, чи немає поруч рятувального,
засобу? Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі
до неї докинути.                                                                                                    

Уміння надати допомогу при нещасних випадках потрібне кожній людині. Особливо складно це робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів та ін.). Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і постраждалий може контролювати себе, він повинен триматися за плечі свого рятівника. Якщо ж постраждалий не контролює своїх дій - поводитися з ним треба жорстко, не даючи йому впасти у стан паніки.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:01 Козятинчани обирають не «пакунок малюка», а гроші. Підбили підсумки допомоги на народження дитини 19:16 У Козятині відкрили меморіальну дошку в пам’ять про загиблого молодого Героя Артура Венжика 16:46 Команда дуже втомилася у півфіналі. Бронзу вибороли за рахунок вольових якостей 15:16 «Ви неймовірні»: збір на вантажний автомобіль для захисників з Самгородоцької громади закритий play_circle_filled Від читача 15:13 Оголошення 14:13 Мешканців нашого району повідомляють про планові вибухи 13:01 На ділянці траси Козятин-Вінниця біля Пляхової вкрали нову будку для собак. Шукають злочинців 12:11 На Білій Казармі завівся котячий месник 11:05 Пам'ятаємо. Сьогодні минає рік з дня загибелі наших Героїв — Віталія Печенюка та Артура Венжика play_circle_filled 10:04 Чемпіонами «Кубку Свободи» стали футболісти «Сокола». В залізничному училищі грали на підтримку ЗСУ photo_camera 09:17 Військовий з Козятина Олександр Шумський разом з побратимом Максимом Борисовим відвідали ліцеїстів photo_camera 08:00 Весняні канікули: коли козятинські школярі йдуть на відпочинок
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up