Козятинських педагогів відзначили на міжнародній виставці у Києві

Козятинських педагогів відзначили на міжнародній виставці у Києві
  • Виставка знань. Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту отримало золоті медалі на міжнародних виставках освіти «Сучасні заклади освіти» та «Worid Edu»

Щоб отримати інформацію з цього приводу з перших уст ми зателефонували до директора Козятинського МВПУЗТ Андрія Стецюка. Саме під його патронатом був розроблений проект наших педагогів, за який отримали перше місце в номінації «Міжнародне співробітництво як важливий фактор конкурентоспроможності української освітньої системи».

Директор каже, що така виставка традиційно проводиться 14-16 березня. Тільки у зв’язку із встановленим карантином, з метою запобігання поширенню хвороби COVID-19, вона була перенесена. 

— І от минулого тижня, з 4 до 6 серпня, виставку провели в Київському Палаці спорту. Крім мене, над проектною роботою працювали керівник проекту, заступник директора з методичної роботи Маргарита Міськова, інженер-електронник Дмитро Римша та майстер виробничого навчання Тетяна Савчук, — каже директор училища Андрій Стецюк.

— Пане Андрію, а як ваше училище стало учасником міжнародної виставки?

— Ще 13 листопада 2015 року в польському місті Познань на базі Технікуму зв’язку та комунікацій ім. І. Сегельського, в рамках міжнародної Асоціації «Освіта без кордонів», була підписана угода про співпрацю між Державним професійно-технічним навчальним закладом «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» із закладами освіти Європи.

— А хто, крім вас, брав участь у виставці?

— Були ще європейські навчальні заклади, а саме: Технікум зв’язку та комунікацій ім. Іполита Сегельського міста Познань (Польща), Бєльцький Технічний коледж залізничного транспорту (Молдова), загальноосвітня школа «Оранті» (Грузія), Центр професійної освіти "Даугавпілський технікум" (Латвія), Доправна академія міста Тренчин (Словаччина) та Бакинський державний коледж зв’язку та транспорту (Азербайджан) представили свої проекти тематичних номінацій. Наші роботи були високо оцінені експертною комісією та після виставки забирають в академію наук чи в інститут інноватики.

— Ще в цьому році плануєте поїхати на якийсь конкурс?

— Ми ще у нас в рідних стінах не проводили галузевий конкурс. І Всеукраїнський конкурс помічників машиністів тепловоза, де крім учнів училища будуть брати участь молодь локомотивних депо. Приміщення нашого училища дозволяє проводити конкурси в умовах карантину. В цьому році десь наприкінці осені плануємо поїздку в Молдову. Там зберуться представники міністерств країн - учасників “Познанської угоди”, де будуть визначені плани виставки на наступний рік

Від директора училища ми завітали до керівника проекту Маргарити Міськової та запитали її, що ті проекти, які принесли перемогу освітньому закладу, дають саме працівнику залізниці?

— Виставка — це конкуренція. Конкурентоспроможність та інноваційний матеріал кожної країни значною мірою залежить від професійної кваліфікації її трудових ресурсів. Це стосується усіх розвинених країн. Саме професійна освіта виступає чинником, здатним створити стабільний запас кваліфікації робітника, що дасть йому змогу реагувати на швидкоплинні зміни технологій та виробництва. Забезпечити інтеграцію національної системи освіти в міжнародний освітній простір можна завдяки налагодженню ефективного міжнародного співробітництва.

— Ви з іноземними навчальними закладами на виставці опоненти, а що у вас є спільного з ними? 

— Спільним для навчальних закладів, що входять в міжнародну програму “Освіта без кордонів” і до Європейського союзу педагогів AEDE, є мотиваційний компонент майбутньої професійної діяльності, зорієнтований на розкриття особистісного та творчого потенціалу, навчання і виховання висококваліфікованого робітника, конкурентоспроможного на українському та міжнародному ринку праці.

Даний проект  має на меті показати інноваційні процеси, що відбуваються у професійно-теоретичній та професійно-практичній підготовці учнів завдяки міжнародній співпраці Державного професійно-технічного навчального закладу “Козятинське МВПУЗТ”, його учнів у міжнародних проектах, конкурсах, виставках, семінарах, - сказала заступник директора з методичної роботи. 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:07 УЗД-апарат та генератор: Козятинська ЦРЛ отримала допомогу від німецьких благодійних фондів 17:47 Минулі вихідні стали врожайними для спортсменів Козятинщини 15:05 Їхав п'яний, у комендантську годину та без прав: у Махнівці патрульні зупинили водія-порушника 13:10 Козятинчанин Дмитро Фінашин візьме участь у заходах Ukrainian Week у Вашингтоні Від читача 11:58 Онлайн-презентація«Як відкрити продовольчий банк у своєму місті» 12:34 На змаганнях з гімнастики козятинчанкам вручили посвідчення дорослого розряду та звання КМС 11:13 «Цю красуню нам підкинули під машину» 11:00 Прибрати прибрали, але… 10:00 Із Кубка Поділля та чемпіонату України наші легкоатлети привезли шість медалей photo_camera 09:18 Як вибрати страхову компанію для оформлення автоцивілки (Новини компаній) 09:06 Побували в шести підрозділах і повернулись додому: Ольга Пирогова про допомогу військовим та цивільним photo_camera 08:18 Не можна займатися рукоділлям, прясти і в'язати: про свята та прикмети цього дня 07:46 Задіяли рівномірне обмеження: в обленерго повідомили як вимикатимуть світло сьогодні, 30 січня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up