Козятинський танк: визволитель міста чи звичайний пам’ятник?

Козятинський танк: визволитель міста чи звичайний пам’ятник?
Танк підняли на постамент в 1982 році. Ветерани хоч і були задоволені, але їм було не до вподоби, що стоїть не Т-34, а ІС.
  • На вулиці Куликівського є постамент з танком ІС-3. Бронемашина оповита цікавими історіями
  • Є версії, що ця машина брала участь у визволенні Козятина від фашистських окупантів. Кажуть, що потім танк урочисто проїхав на першому Параді Перемоги у Москві. А згодом «душив» повстання угорців у Будапешті
  • Що з цього правда, а що ні? І чому варто звернути увагу не тільки на машину, а й на постамент?

Про танк, який стоїть на постаменті вулиці Куликівського, у козятинчан різні думки. Для одних, це танк, який першим увірвався 28 грудня 1943 року при визволенні Козятина. Для других — ця машина брала участь у Параді Перемоги 1945-го у Москві.

Є свідки, які стверджують, що це танк, який вистрілив по вагону з амоналом на станції Козятин. І що саме з його атаки розпочалося звільнення залізничної станції від окупантів.

— Так це ж Різдво було, хіба таке можна забути? Не знаємо ми дати повного звільнення нашого міста від німецько-фашистських загарбників. Історики кажуть, що в звільненому Козятині в школі засіли есесівці. Їх вибивали звідти тижнів зо два. Вибили їх звідти, розваливши артилерією школу, — розказала свідок тих подій Діна Олексіївна.

Авторизуйтесь, щоб читати статтю безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "РІА-Козятин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Колись в майбутньому ми введемо платну підписку для читання преміум-статей. Але зараз і в найближчому майбутньому ви можете читати безкоштовно всі статті після авторизації. Авторизація дасть можливість нам з вами бути ближчими та краще знати наших читачів.

redactor

Наталія Піскуничева,
Головний редактор Kazatin.com

Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up