Лебеді покинули замерзлу водойму «Сільського» ставу

Лебеді покинули замерзлу водойму «Сільського» ставу

До редакції газети «RIA Козятин» із відкритим листом звернувся наш земляк Юрій Мотронюк. У ньому він звертається до волонтерів зоозахисних організацій із проханням врятувати лебедів.

«Мене дивує, що ніхто з зоозахисників не згадує про таких благородних птахів як лебеді. Колись цей королівський птах був символом нашого народу. Адже. об’єднання давньоукраїнських племен називали Лебедія. Тільки чомусь волонтери не звертаються до людей, щоби врятувати лебедів, які залишилися на замерзлому ставку, що біля сільської ради. Чому вони не полетіли в пошуках відкритої водойми?—  запитує нас і себе пан Юрій.

Проходячи біля берега він бачив, що на одному з підмостків чи на лід хтось накидав пернатим білого хліба. Тільки лебедів поблизу не було. Десь майже на середині ставка виднілися два пташиних силуети. 

«Я закликаю небайдужих людей врятувати лебедів і надати птахам притулок.» –цими словами завершив свого листа козятинчанин.

Людей із чуйним серцем як у героя цієї розповіді в наших краях багато. Інколи лебеді дійсно потребують допомоги. Мова йде про травмованих птахів чи молодих лебедів, які не встигли набрали сили до приходу ранньої зими.

Лебедям, які вивели потомство на ставку, що в народі знають як «Сільський» холод не загрожував. Вони добре переносять морози. Може скластися враження, що птах потрапив у льодову пастку — це не так. Коли королівська птиця в штучній ополонці повертається в різні боки, вона у будь-яку мить може злетіти в повітря.

На ставках чи озерах, де лебедів люди не підкормлювали, птахи покидають водойму з першими заморозками. Наші лебеді залишились тому, що чекали від людей чогось смачненького. Адже ще з весни вони полюбили людей, які їх підгодовували зерном, печивом, інколи кидали на воду білий хліб. Навіть коли частина ставу вкрилася кригою, місцеві жителі своїм улюбленцям розкидали на лід зерно кукурудзи. Тільки лебеді вже були відрізані кригою від місця корму. А нещодавно лебеді покинули замерзаючий ставок.

Можна зрозуміти нашого земляка Юрія Мотронюка й подякувати йому за турботу. Хочеться подякувати й іншим любителям природи, яких можемо запевнити: коли дійсно трапиться ситуація, що лебедям буде потрібна допомога – в нас є лебедині рятівники в особах МНСників. Вони не раз довели, що рятують не тільки людей. А поки що відривати їх від роботи немає причини.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up