Майже 40 офіцерів запасу з Вінничини пройдуть строкову службу в армії

Майже 40 офіцерів запасу з Вінничини пройдуть строкову службу в армії

Відповідно до нової редакції Закону "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України стосовно вдосконалення порядку проходження воєнної служби", до лав ЗСУ вперше призвуть офіцерів запасу. 

Мова йде про громадян віком до 43 трьох років, які пройшли військову кафедру, склали необхідні іспити, мають наукову ступінь не нижче бакалавра та придатні до служби в армії за станом здоров'я.

У Вінницькій області вже визначилися із кандидатами на призов.

— Ми плануємо призвати 39 офіцерів запасу, з них семеро жінок. Очікуємо, що 17-18 червня вони вже будуть у навчальних центрах. Загалом армії необхідні спеціалісти за фахом "бойове застосування механізованих підрозділів", "бойове застосування автомобільних підрозділів", а також зв'язківці фінансисти, політологи і представники технічних професій, — розповів начальник відділу військового обліку і бронювання Вінницького обласного військкомату Олег Гонтаренко.

У лавах ЗСУ всі вони проведуть до 18 місяців. З них до трьох місяців в навчальних центрах, після чого будуть розподілені. Здебільшого "запасники" служитимуть в органах військового управління, частинах забезпечення, та частинах, дислокованих в тилу. В АТО вони зможуть потрапити лише за власним бажанням, підтвердженим письмово.

Під час проходження строкової служби такі офіцери користуватимуться тими самими соціальними гарантіями, що і офіцери-контрактники. На них чекатиме щомісяне грошове забезпечення від 9 тисяч гривень (залежно від посади і звання), харчове забезпечення, відпустка, матеріальна допомога для вирішення сімейних і побутових проблем, "підйомна" допомога при зміні місця проходження служби, безкоштовне лікування та оздоровлення в закладах міністерства оборони. Крім того, їм гарантується збереження "цивільного" робочого місця на час проходження служби та середня заробітна плата.

У військоматі наголошують, що призов "запасних" офіцерів відбуватиметься без урахування їх бажання.

– Це обов'язок громадянина, який пройшов військову кафедру, не проходив строкову службу і отримав звання офіцера запасу, – заявив військовий комісар Вінницького обласного військкомату Олег Вінницький.

Втім, офіцери запасу мають праву на відстрочку від служби за сімейними обставинами або у зв'язку із проходженням навчання в освітніх закладах.

Потенційно до лав ЗСУ можуть потрапити більше 13 000 офіцерів запасу, хоча за попередніми підрахунками їх кількість складала 14 500 осіб.  

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
18:17 На Козятинщині знову померла людина від COVID-19 15:24 Штик-ніж, коноплі з метадоном та набої до вогнепальної зброї: про козятинські злочини 14:44 Козятинський гурт підкорив серця Олега Скрипки та Ніни Матвієнко play_circle_filled 14:14 +5 нових інфікованих козятинчан: дані COVID-19 по області Від читача 13:15 На сайті Куркуль є цікаві відомості про Самгородоцьку ОТГ 13:31 Чому в Козятинській лікарні не працює приймальне відділення екстреної допомоги? play_circle_filled 11:16 У школах Глуховецької ТГ пройшов Міджнародний День миру 10:10 Ми у «жовтій зоні»: де найбільше захворіли COVID-19 та які будуть обмеження? 09:43 «Аркона», «Жива історія» та наші співочі артисти: у цю суботу у Сестринівці відбудеться обласне свято play_circle_filled 09:00 Рукавички та пакети для сміття: козятинчан запрошують до всесвітньої акції прибирання 08:12 День Якима (Іоакима) і Ганни та осіннього рівнодення: прикмети та традиції цього дня 19:55 Потепліє в Україні ближче до вихідних, а вже сьогодні прогнозують перші заморозки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up