Медики розповіли, чому онкологію важко виявити вчасно

Медики розповіли, чому онкологію важко виявити вчасно

Несвоєчасне виявлення раку – одна з актуальних проблем медицини.

Закордонні вчені пояснили, що труднощі в його діагностиці можуть бути обумовлені здатністю ракових клітин вбудовуватися в здорові тканини організму і перебувати в них тривалий час, чекаючи своєї години, інформує Ukr.Media.

Дослідники встановили: клітини раку можуть залишатися непомітними для виявлення, завдяки певному гену. Він дозволяє їм проникати в здорові тканини організму, довго перебуваючи в них у стані «сплячки».

«Механізм виживання злоякісних клітин у тканинах регулюється геном sFRP2, який змушує здорові клітини організму допомагати зберігатися раковим», — розповідають наукові фахівці.

За їх словами, клітини раку таким чином можуть роками існувати в різних органах в стані анабіозу. Наприклад (це показали експерименти на тваринах) ракові клітини можуть потрапляти в легені із пухлин молочної залози, — при цьому вони віртуозно змінюють свою форму, щоб вбудуватися в здорову легеневу тканину і не бути відкинутими.

Даний механізм, що забезпечує агентам раку мімікрію і приголомшливе виживання, є досконалим, відзначають вчені. Він же є головною перешкодою на шляху до своєчасного виявлення раку.

«Механізм, що забезпечує затримку ракових клітин в тканинах, за якими вони подорожували, ще не до кінця зрозумілий. Але через те, що багато ракових захворювань поширюються по всьому тілу і викликають рецидиви, більш глибоке розуміння цього процесу життєво важливе, тому ми продовжимо досліджувати», — висловився співавтор наукової роботи Марко Монтанер.

Експерти переконані: найбільш ефектним лікування раку може бути в тому випадку, коли терапевтичні засоби впливають на його клітини, поки вони знаходяться в сплячому стані, оскільки «дуже складно передбачити той момент, коли вони прокинуться». Зробити це можна, впливаючи на вже згаданий ген sFRP2.

Нагадаємо:

Перший випадок коронавірусу в Україні. Хворий — з сусідньої Чернівецької області
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up