Менше домашки, більше гаджетів: нові санітарні правила в школі

Менше домашки, більше гаджетів: нові санітарні правила в школі

Вперше за 17 років в Україні оновлюють санітарні правила у школі. Міністерство охорони здоров’я разом із Міністерством освіти і науки розробили новий “Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти”.

Про те, що незабаром зміниться у житті школярів, розповіла виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

Так, скоротять тривалість виконання домашніх завдань. А для першачків та учнів другого класу домашні завдання взагалі не рекомендують. Тривалість виконання домашніх завдань не повинно перевищувати 1 годину у 3–9 класах та 1,5 години у 10–12 класах.

У навчальному процесі можна буде використовувати сучасні гаджети – електронні книжки, ноутбуки. У класах можна використовувати інтерактивні дошки.

Також школи зможуть самостійно організувати простір – нормативи щодо відстані між партами пропонують скасувати, а в 1-4 класах рекомендують облаштовувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.

Є також сучасні рекомендації до здорового харчування учнів. Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв.

Наразі новий санітарний регламент на громадському обговоренні. Охочим взяти участь у творенні продуктивного і здорового навчального простору для школярів, пропонують долучитися за посиланням.

Нагадаємо, з цього року набуває чинності освітня реформа “Нова українська школа”, яка передбачає навчання за дванадцятирічною системою. За новими державними стандартами програма орієнтована перш за все на здобуття практичних та комунікаційних навичок, а не лише теоретичних знань. Окрім того, в першокласників тепер не буде табелів, а їхня успішність нотуватиметься у характеристиці учнів.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up